Ексклюзиви
Понеділок, 24 липня 2017 16:51
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Чекати, скільки треба

— Буду чекати, скільки треба! — мало не підстрибує дідусь у яскраво-рожевих гумових капцях. Пританцьовуючи, отримує талончик із рук усміхненої дівчини в паспортному сервісі "Документ", що на вулиці Шевченка. У талончику зазначено, що він у черзі ­218-й. Чекати, аби подати документи на отримання біометричного паспорта, треба 120 хвилин. Так написано в талончику з номером черги. По факту — утричі довше, підказують з черги.

— До внуків полечу, в Італію, — ­дідусь сідає коло жінки з блискучими завитками. — Давно чекають. А тепер усе реально, в нас — Європа. А я не вірив, Господи!

— Ну і за що ми переплачуємо 400 гри­вень? У чому тут сервіс? — пробує збурити хвилю співрозмовниця. Але її не підтримують.

Люди сидять тісненько на жовтих і синіх пуфах. Хтось обмахується газеткою, хтось у смартфоні. Хтось ділиться із сусідами м'ятними цукерками.

— Планую у Францію, а далі — Німеччина. В Австрію можна, — загинає пальці з облущеним лаком худенька студентка. Її супутниця, схожа, як дві краплі води, з розумінням киває.

— А я — до внуків! — встряє дідусь. Черга сміється.

У дверях з'являється чоловік у темних окулярах. Діловито розхитуючи барсеткою, прямує просто до віконець.

— Дєвушка, вот всє документи, мнє нєкогда ждать, — говорить упевнено, з притиском. Йому кажуть, талончиків на сьогодні вже нема.

— Ви нє понімаєте, у мєня договорьонность, — підвищує голос новоприбулий, когось набирає, щось з'ясовує. Але дівчина у віконці безапеляційно люб'язна.

— Рішали тут не рішають, в Європу йдемо, — озивається хтось із крайнього пуфа і черга швидко киває.

— Будете чекати, скільки треба, — консультує "рішайла" дідусь. — Я он до внуків полечу.

Останньої фрази той не чує, бо прожогом вилітає із сервісу. Дідусь аплодує. Йому чекати ще 100 хвилин. Ну, трохи довше.

Зараз ви читаєте новину «Чекати, скільки треба». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода