— Часто їжджу у відрядження по Україні. Цікавлюся рецептами регіональної кухні. Дізналася, що одесити в кутю кладуть халву. Виходить солодка, густа, — розповідає 53-річна Тетяна Жуліна із селища Брусилів Житомирської області.
Замочує на ніч склянку пшениці. Промиває й готує на середньому вогні, доки крупа почне розварюватися.
— Точного часу не скажу — щоразу попадається інша пшениця. Одна може за 20 хвилин зваритися, а друга годину млітиме.
Знімає з плити, коли пшениця стане м'яка. Перемелює склянку маку у кавомолці й заливає склянкою окропу. Без запарювання мак гірчитиме. Додає до пшениці зі 100 г меду. Всипає по півсклянки подрібнених горіхів і запарених родзинок. Розминає виделкою 150 г халви. Перемішує.
— Донецьку кутю готують із рису з вишнями. Заправляють вишневим соком. Воно дивакувато звучить, доки не скуштуєш.
Заливає склянку рису двома склянками води. Коли закипить, скидає на друшляк, промиває холодною водою. Ставить знову варитися. Доводить до кипіння, зменшує вогонь і готує 15 хв. Охолоджує. Півлітрову банку консервованих вишень у власному соку змішує з рисом. Всипає жменю порізаних волоських горіхів. Куштує, за потреби солить. Кутя має бути мокра, але не плавати в соку.
— Я звикла до куті по-житомирськи. Її готують із перловки. Додаю по склянці маку, горіхів і родзинок.
Склянку перловки заливає водою на півгодини. Варить 20 хв., доки вбере воду. Мак розтирає в макітрі. Горіхи товче.
Для сиропу бере 1 л теплої води, 1 ст. л. меду, по 3 ст. л. цукру та червоного вина. Змішує з перловкою й пересипає в макітру. У ній подає на стіл.
Коментарі