За східним календарем 2022 рік буде роком Тигра. Цей хижак полюбляє смачно поїсти, тому на святковому столі має бути вдосталь м'яса та салатів зі свіжих овочів. Страви слід приправити спеціями з яскравими ароматами. Варто подати менше риби й морепродуктів.
— Терін із м'якого сиру й оливкового паштету — неймовірно смачна страва, — говорить 46-річний Григорій Герман, телеведучий. — Готується з доступних продуктів ще й має такий святковий вигляд, що хочеться покласти під ялинку як подарунок. Рецепт не класичний, бо той — із м'яса та запікається.
Печу 15–20 хвилин дві болгарські перчини. Знімаю шкірку з охолоджених овочів, очищую від насіння та розрізую навпіл.
Замочую дві чайні ложки желатину в п'яти столових ложках води. Перемішую до повного розчинення. Нагріваю 250 мілілітрів 30-відсоткових вершків, але не доводжу до кипіння. Додаю 300 грамів кисломолочного сиру та желатин і перемішую.
Для паштету в блендері збиваю по 100 грамів оливок і маслин без кісточок, невеликий солений огірок, два шматки бородинського хліба та чайну ложку оливкової олії.
Керамічну прямокутну форму застеляю пергаментом. У неї страву викладаю шарами. Спершу — перець, далі сирну масу, наприкінці — оливковий паштет. Накриваю плівкою й ставлю в холодильник на 3 години. Терін перед подачею перевертаю на блюдо — перцем догори. Прикрашаю зеленню.
Запечена в пиві свиняча рулька — нова зірка новорічного столу.
2-кілограмову рульку заливаю 2 літрами темного пива. Додаю крупно нарізані три середні цибулини та п'ять-сім зубців часнику, дрібку перцю, кмину, гвоздики, розмарину, два лаврових листки та один апельсин, подрібнений кільцями. Варю на малому вогні півтори години.
Викладаю рульку на деко, застелене пергаментом. Змащую соусом із двох столових ложок меду і 50 мілілітрів пивного бульйону. Печу при 200 градусах 15 хвилин.
Перед подачею викладаю м'ясо на блюдо. В соусницю наливаю 200 мілілітрів коньяку та беру із собою запальничку. Вимикаю в кімнаті світло. Рульку злегка поливаю алкоголем і підпалюю. Періодично підливаю алкоголь, підтримуючи вогонь, доки коньяк не скінчиться. Вмикаю світло, приймаю оплески від гостей та звання "Господар року". Якщо рулька залишиться на наступний день, з нею можна приготувати бутерброди.
Мандаринова панакота пахне ваніллю
— Панакота — звучить по-багатому. А насправді це вершково-фруктове желе, — каже Григорій Герман, телеведучий.
— 10 грамів желатину заливаю п'ятьма столовими ложками холодної води й залишаю набухати на 10 хвилин. 400 мілілітрів 20-відсоткових вершків і дві столові ложки цукру нагріваю до розчинення кристалів. Додаю желатин й дрібку ванілі для аромату.
Заповнюю келих наполовину молочною сумішшю. Зверху натягую фольгу та ставлю в холодильник на 2 години, доки перший шар не застигне.
Заливаю 5 грамів желатину трьома столовими ложками холодної води й перемішую. Вичавлюю сік із трьох мандаринів і проціджую його через марлю. Поєдную з половиною столової ложки цукру, нагріваю до його розчинення. Додаю желатин.
Келихи з молочним шаром заповнюю мандариновою сумішшю. Накриваю фольгою й ставлю в холодильник на ніч. Готовий десерт прикрашаю кількома скибками мандаринів.
Коментарі