четвер, 30 грудня 2021 06:15

У кутю додають журавлину й лимонну цедру

Автор: ФОТО НАДАЛА КАТЕРИНА БУЧИНСЬКА
  Народна артистка України Наталія Бучинська готує кутю з лущеної пшениці. Заправляє перетертим маком, горіхами й цукром
Народна артистка України Наталія Бучинська готує кутю з лущеної пшениці. Заправляє перетертим маком, горіхами й цукром

У кутю додають журавлину й лимонну цедру

– Пам'ятаю, як у дитинстві допомагала готувати кутю на Різдво. Тоді з батьком терла мак, із матір'ю – лущила горіхи. А поряд споглядала за всім баба, – розповідає народна артистка України Наталія Бучинська, 44 роки. – З роками багато змінилося. Я вже сама стала матір'ю, а горіхи тепер лущить донька Катруся й розповідає свої студентські історії.

На ніч заливаю окропом 500 грамів лущеної пшениці. Зранку годину-півтори варю її на малому вогні. Періодично перемішую дерев'яною ложкою, щоб не пригоріла.

400 грамів запареного звечора маку розтираю макогоном 10 хвилин. Змішую із пшеницею. Додаю 350–400 грамів трохи подрібнених горіхів і кілька столових ложок цукру. Перемішую кутю й подаю до столу.

– До класичного рецепту куті додав корінь імбиру та лимонну цедру. Вийшла просто космічною, – розповідає 35-річний Євген Клопотенко, столичний шеф-кухар.

– Склянку пшениці заливаю чотирма склянками води та залишаю на ніч, щоб набухла. Варю годину на маленькому вогні. В теплу кашу кладу 50 грамів масла, щоб смак пшениці був насичений. Якщо готую пісну кутю, замінюю двома столовими ложками соняшникової олії.

Нарізую кубиками 100 грамів кураги та вкидаю в кашу із жменею родзинок і горіхів, двома столовими ложками маку, дрібкою імбиру. Перемішую, додаю цед­ру одного лимона та дві столові ложки меду. ­Перед подачею на­стоюю кутю 2 години.

Якщо ви прихильники експериментів із їжею, вам сподобається рецепт куті з перловки та журавлини.

250–300 грамів перловки промиваю та замочую в холодній воді. Залишаю на ніч при кімнатній температурі. Зранку відварюю. Заливаю 50 грамів маку 200 мілілітрами окропу на 30 хвилин, щоб набряк. Ціджу та перетираю у ступі або блендері. Поєдную перловку з маком, 30 грамами родзинок, 50 грамами подрібнених горіхів і сушеної журавлини. Додаю сік половини лимона та столову ложку меду. Перемішую страву та залишаю настоятися на 30 хвилин.

Кутя з булгуру з лаймом – ще один мій успішний експеримент.

300 грамів вареного булгуру промиваю в друшляку холодною водою. Заливаю 50 грамів маку окропом на 30 хвилин. Проці­джую та перетираю в ступі. Змішую 50 грамів журавлини, мак, 30 грамів родзинок, столову ложку меду, 50 грамів подрібнених горіхів і сік одного лайма. Настоюю 30 хвилин.

Зараз ви читаєте новину «У кутю додають журавлину й лимонну цедру». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути