Свинина в пиві — австрійська страва. Пиво там "живе", швидко псується. Тому напій ллють у більшість страв.
— Уперше свинину в пиві приготував 15 років тому, — каже шеф-кухар київського ресторану "Чорне порося" Олег Білоус, 41 рік. — Почув, що пиво так розм'якчає м'ясо, що його можна мастити на хліб. Так і є, якщо м'ясо справжнє, вигодуване на природних харчах.
Олег розрізує на три частини 150 г свинячої вирізки. Відбиває, солить і перчить. Обкачує в борошні, злегка обсмажує в олії.
— Якщо м'ясо довго обробляти, усе корисне з нього випаровується. Воно стає жорстке. А борошно прилипає до нього й закриває капіляри, все корисне зберігається.
Обсмажене м'ясо викладає в миску, вкидає в сковорідку накраяну велику цибулину. Коли вона стає золотистою, повертає м'ясо, додає спеції та вливає 150 г пива. Тушкує на малому вогні хвилин 10. Сковорідку не накриває.
— Беру світле пиво, бо в ньому більше хмелю, солоду. Вони роблять м'ясо не тільки м'яким, а дають пікантний, злегка гіркуватий смак. Підсилює апетит. Можна влити пива й до курки, й до телятини.
М'ясо в пиві — самодостатня страва. Овочі до нього подають, як прикрасу. Найчастіше накраяний свіжий помідор, малосольні огірки. За гарнір смакує відварна картопля або спагеті.
— Якщо порівняти тушковане м'ясо у пиві, квасі та власному соку — для мене найкраще смакує в пиві. Тим, хто любить експериментувати, раджу додати до пива трохи змелених на кавомолці сухих грибів. Вони покращують смак і додадуть аромату. Але страва буде темнішою.
Свинину в пиві можна приготувати в горщику. У нього кладуть м'ясо, цибулю, моркву і заливають пивом. Тушкують на повільному вогні.
Рагу заливають томатним соком
Киянка Юлія Кулик, 21 рік, обсмажує накраяну свинину й кладе в каструлю з нарізаними кубиками двома кабачками, одним баклажаном. Може накришити капусти або вкинути кілька суцвіть цвітної. Моркву та цибулю підсмажує. Солить, перчить, вкидає лавровий лист. Виливає стакан томатного соку.
— Сік має виднітися, але щоб не покривав страву, бо вийде густий суп. Готую рагу на малому вогні. Інколи додаю подрібнений зубець-два часнику. У кінці насічену зелень.
Якщо є залишки вина, його теж вливає, але тоді менше дає соку.
Коментарі