— Подруга привезла із подорожі Індією пачку чаю зі спеціями. На коробці було написано "Масала-чай". Розповідала, що замовляла там його в кафе. Напій мутно-коричневий, бо вариться на молоці, — говорить киянка 32-річна Ганна Опанасенко. — Принесла подарунок на роботу. Заварювала дрібку із пакетиком чорного чаю. Співробітники насипали в чашку як заварку. Напій пряний, гострий на смак.
За годину-дві колеги відчули прилив сил. Прийшли за другою порцією чаю.
— Мама тиждень хворіла, ходила по стінці. Після чаю забула про слабкість, переробила купу роботи вдома. Пила його із лимоном і цукром. Казала, що їй найбільше пахне гвоздикою та імбиром. Я вичитала, що цей чай має тисячолітню історію — його вважають аюрведичним напоєм. Допомагає при застуді, безсиллі, покращує настрій.
Масала-чай готують із набору спецій. Спершу доводять до кипіння воду, помішують її за годинниковою стрілкою. Додають столову ложку цукру та готову суміш спецій масала або компоненти окремо. Опускають у напій половину чайної ложки кореня тертого імбиру або чверть чайної ложки сушеного. Тримають 5 хв. на малому вогні.
— Зібрати суміш масала для чаю можна із чотирьох штук зеленого та однієї — чорного кардамону, трьох суцвіть гвоздики, трьох горошин духмяного перцю. Також додають по дрібці тертого мускатного горіха, кориці. У готових чаях зазвичай є також аніс і бодян.
У великій чашці обдають окропом чайну ложку чорного чаю асам. Його додають до посудини зі спеціями. Тримають під кришкою 5 хв. Обдають окропом чашку, в якій подаватимуть чай. У неї проціджують напій, доливають за смаком гаряче молоко. Українці п'ють зі згущеним. За більшістю індійських рецептів масала-чай заварюють на молоці в казані.
Коментарі