Киянка 22-річна Оксана Мацунич готує вдома італійську пасту.
— Знайомий італієць Матео розказав простий рецепт. Пастою називає макарони. Готую із лінгвіні. Перекладається як "маленькі язики". Це різновид спагеті, але довші, пласкі та вузькі.
На шість порцій купує 450 г лінгвіні. Обирає, щоб були вироблені в Італії. Такі найсмачніші. Варить 7 хв. у підсоленій воді.
— Перемелюю 250 грамів курячого філе. До фаршу додаю яйце, щоб не розвалювався, й сіль. Роблю маленькі фрикадельки.
Смажить в олії на розпеченій сковорідці з двох боків. Коли з'являється шкуринка, підливає склянку води й додає два давлені зубчики часнику. Тушить 5 хв. і виключає.
— Виходить у підливі, соковито й гостро. Потім готую соус. У велику каструлю вбиваю два яйця. Матео радить взяти чотири жовтки. Але мені ліньки возитися, тому яйця не розділяю. Додаю півсклянки жирних вершків, сіль, перець.
Тре на дрібну тертку цедру із лимона. Виходить пів чайної ложки. Кладе до соусу, добре збиває виделкою.
— У рецепті було 100 грамів твердого сиру, але я взяла 300, щоб смак чути. Всипаю його до маси і знову збиваю. Додаю відкинуті макарони. Соус одразу гусне від гарячого. Яйця згортаються, сир тане.
Висипає до лінгвіні склянку консервованого зеленого горошку, кладе фрикадельки та 250 г нарізаної кубиками шинки.
— Краще купувати варено-печену нежирну буженину. Така не переб'є смаку курятини. Підлива із часником гарно підкреслює смак свинини.
Ретельно перемішує пасту із соусом, перекладає на велике блюдо. Подає на стіл гарячим.
— Їли із сім'єю два дні. На всі продукти вистачило 100 гривень. Влаштували собі італійське свято.
Коментарі