О 6.30 ресторан столичного готелю "Редісон" наповнюється ароматами. Тут починається сніданок, чи, строго кажучи, "баффет брекфест" — щось на зразок шведського столу зі 150 стравами. Ці наїдки пропонують готелі мережі "Редісон" по всьому світу. Набір завжди однаковий.
Я чесно заплатив 20 євро, щоб, замість традиційної яєшні вдома, поснідати в готелі, "по-королівськи".
Почав зі столу з традиційно-європейским сніданком — мюслі та каші. Їх тут безліч — з фруктами й без, окремо різні пластівці, окремо горіхи й насіння — соняшникове, кунжутне, фундук, грецькі горіхи, мигдаль — усе в різних глибоких тарілках.
— Це можна додавати до мюслів, а можна й бутерброди посипати, — розповідає 23-річна менеджер готелю Любов Теплицька, що погодилася "проінструктувати" мене щодо правил сніданку. — Я страшенно люблю нашу вівсянку. Але тут її готують якось по-особливому.
Кажуть, що німці у відпустці чи у вихідний люблять снідати з пивом
Беремо гарячу вівсянку із фруктами, в окреме горнятко — трохи мюслів, додаємо горіхів та цукатів, заливаємо молоком. Можна залити соком та додати джем. Та якщо таке зробити, то на більше нас не вистачить — одразу ж наситимось.
— Це меню укладалося роками. Тут все має бути так, щоб клієнти з різних країн світу завжди могли скуштувати у "Редісоні" своїх улюблених страв, — розповідає, поки ми їмо кашу, Люба. Вівсянка справді мало схожа на домашню. Певно, щось у неї додають таке, що у нас не росте. Проте відкрити секрет рецепту кухарі не погоджуються навіть Любі.
Французи люблять сири. Тут їх чимало — нарізані скибочки сирів швейцарської групи, "Емменталю", "Камамберу" з пліснявою. Їх найкраще споживати просто з кавою. Кажуть, добре підвищує тонус. Ще одна традиційна сніданкова страва — яйця. Варені, різноманітні омлети, смажена яєчня — розмішана й оката ("глазунья"). Офіціант може засмажити омлет чи яєшню при вас. І додати туди все те, чого забажаєте, — з м"ясного чи сирного ряду. Замовляю як наповнення до омлету бекон, сир, мисливські ковбаски, насіння соняха та кунжуту. Офіціанта, здається, мій нахабний вибір не дивує.
— Ковбаски краще брати не до омлету, — підказує Люба, у якої омлет значно "скромніший". — Вони й так смажені, гарячі — візьми їх до пива.
— Пиво на сніданок?
Із бочки з льодом стирчать пляшки українського пива. Кажуть, німці у відпустці чи у вихідний люблять снідати з пивом.
Тим часом наші омлети готові. Аромат мого "королівського" привертає увагу відвідувачів, і вони просять зробити і їм щось схоже. Сир різних сортів розплавився, ковбаски та бекон парують, а насіння та кунжут тільки підсилюють аромат. Вийшло смачно, хоч і "по-жадному".
Спромігся ще на один свіжий млинець із чорною ікрою
У старшої пані з Австрії, яка замовила такий омлет одразу після мене, від нетерпіння аж слинка котиться, коли дивиться, як я поглинаю цей "витвір кулінарії". Врешті їй подають таке саме й вона, задоволена, аж мчить до свого столу. Повезе додому рецепт "українського омлету".
Після всього спожитого спромігся ще на один свіжий млинець із чорною ікрою. Начинку теж можна комбінувати, проте я облишив експерименти. Люба взагалі від цього пункту меню відмовилася.
На завершення йдемо до фруктів. Взимку їх сюди привозять із Європи. Свіжі яблука, полуниця, банани, ананас. Можна їсти просто так, а можна залити медом чи будь-яким сиропом. Так люблять робити італійці й іспанці.
— У нас здебільшого снідають гості готелю, — каже Люба, коли ми ситі й задоволені полишаємо ресторан. — Мабуть, українцям бракує культури сніданку не вдома. Хоча за кордоном це досить поширена практика.
Я прощаюся з нею та виходжу на холод. Не дає спокою одна думка: напевно, в українців не поширена практика снідати за 20 євро.
Сібас у соусі від шеф-кухаря
Цей рецепт фірмової страви розповів шеф-кухар мережі "Редісон" Урбан Денк. Для приготування закуски треба порізати на шматки філе риби сібас (у київських супермаркетах 70–90 грн/кг), додати кілька устриць та посипати зеленню. Далі додати сіль, трохи перцю, скропити лимонним соком та полити оливковою олією. Добре перемішати і додати нарізаний тонкою соломкою невеликий огірок. Знову перемішати, добре посипати чорним перцем та додати соус "Тартар".
Сформувати кульки на кшталт морозивних. Зверху прикрасити чорною ікрою і подавати до столу. Їсти з хлібом, повільно пережовуючи, щоб вловити смак кожного делікатесу.
Коментарі
1