вівторок, 07 лютого 2006 18:35

Сніданок холостяка

26-річний Микола Іщук приїхав працювати у Київ із Житомирської області. Вже п"ять років живе на квартирі разом з трьома друзями. Хлопці найчастіше снідають яєшнею, картоплею або напівфабрикатами: пельменями, варениками. Коля — головний на кухні. Бо вміє швидко приготувати щось смачненьке. Його коронна страва — ліниві голубці.

Я напросилися до Миколи в гості.

— Робити ліниві голубці мене навчила мама. Але я рідко беруся готувати щось складніше за смажену картоплю. Це коли є настрій, — розповідає він, викладаючи на стіл необхідні для страви продукти: рис, м"ясо, моркву, цибулю й капусту. — Часто-густо зранку п"ю каву з бутербродом і біжу на роботу.

Коля набирає воду в каструлю і ставить її на великий вогонь. Промиває невелику капустину.

Ліниві голубці треба готувати зі свинячим фаршем — тоді вони жирніші

— Нарізаємо капусту, як на борщ, — зі знанням справи радить він, хутко шинкуючи половину головки. Висипає у каструлю. — Здається, трохи малувато. Зараз докришу.

Капуста кипить хвилин 10.

— Коли вона добре провариться — голубці смачніші, — Микола дістає чавунну сковорідку і переходить до засмажки.

З досвіду він знає, що ліниві голубці треба готувати зі свинячим фаршем — тоді вони жирніші. Але цього разу в магазині фаршу не було. Замість нього Микола дістає з морозилки яловичину. Поки нарізає кубиками м"ясо, мова заходить про смажену картоплю. На Житомирщині її смажать не на олії, а на смальці, додають цибулю, моркву, перець, а на завершення — мелений лавровий лист, зелень і часник. Коля полюбляє м"якеньку картоплю, добре просмажену, тому тушкує на маленькому вогні.

— А от вареники ненавиджу ліпити, — серйозно промовляє хлопець, і далі вже трохи веселіше: — Якось хотів приготувати вареники з ягодами, купив банку чорниць... Вся хата була в муці. А вареники (усі, крім трьох найвдаліших) розлізлися.

Хлопець викладає порізане м"ясо на сковорідку, додає столову ложку жиру і ставить на великий вогонь. Цибулину нарізає кубиками, моркву — тре на терці. Ось запахло смаженим м"ясом. На плиті парує каструля, з неї долинає запах вареної капусти. Туди Коля додає промитий рис і жменьку тертої моркви. Дістає сіль.

Поки нарізає м"ясо кубиками, мова заходить про смажену картоплю

— Із сіллю ніколи не вгадую, — усміхається він і невпевнено набирає столову ложку. — А рис помішуйте, — каже тоном досвідченого кулінара, — бо він пригорає.

У сковорідці готувалася засмажка. До м"яса додається морква, цибуля. Сковорода накривається кришкою. Через 5 хвилин Микола підносить до себе сковорідку, уважно придивляється до овочів. Вирішує, що жиру замало — додає ще дві ложки.

— Головне правило лінивих голубців — готувати їх на смальці, — проказує, дістаючи з холодильника томатну пасту, — а фарш, сметана і томат роблять їх ніжними і ароматними.

Тушковані овочі з м"ясом він всипав у каструлю і прикрутив вогонь. Вкинув чотири лаврових листочки. Хлопець весь час стояв над каструлею, помішуючи страву, а пробуючи, проказував: "наче щось виходить".

— Так...— прицмокнув, ще раз пробуючи з ложки рис. Щедро полив сметаною і посипав кропом, — на голубці наче схоже. А тепер дамо їм настоятися 5 хвилин.

Коля насипав ліниві голубці в тарілки. На вигляд вони схожі на рисову кашу або плов, але на смак — таки голубці! Солі було саме враз. Сметана та томат додавали кислинки, робили страву ароматною.




Що потрібно:


Рис — 2 склянки

Свинячий фарш — 200–300 г

Цибуля — 1 шт.

Морква — 1 шт.

Капуста — півголовки

Зараз ви читаєте новину «Сніданок холостяка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути