Киянин Володимир Макієнко, 30 років, декілька місяців жив у Туреччині. Там навчився готувати страву лахмаджун. Це міні-піца з пряною бараниною.
— Для тіста знадобиться 250 грамів борошна, чайна ложка сухих дріжджів і 6 грамів свіжих. Борошно, дріжджі змішую із половиною чайної ложки солі в мисці. Додаю 175 мілілітрів теплої води й столову ложку оливкової олії. Тісто вимішую. Воно має піднятися двічі. Я зазвичай кладу дріжджове тісто в миску й у ванну і накриваю рушничком. Так завжди робить мама, — розповідає Володимир.
Для начинки чоловік бере 250 г баранини, перекрученої на м"ясорубці. Трохи підсмажує в олії дрібно порізану цибулину й зубчик часнику, додає сіль, фарш, томатне пюре й спеції.
— Вони основні у страві. Потрібно вкинути по дрібці чорного і червоного перцю, пів чайної ложки меленої зіри. Її також називають кумином, або індійським тмином. Запах спеції трохи схожий на горіховий. Кажуть, що вона навіть допомагає розсмоктувати пухлини.
У смажене м"ясо додає петрушку, патоку і лимонний сік.
Макієнко вдаряє тісто об стіл, щоб із нього вийшло зайве повітря, ділить на 20 рівних частин і розкачує. Після цього знову накриває тісто і залишає на 10 хв.
— У середину кожного шматка кладу чайну ложку м"яса і розмазую по тісту. Краєчки змащую розтопленим вершковим маслом. Після запікання млинці слід накрити рушником. Вони мають бути м"якими, щоб їх можна було закрутити в рулет чи скласти вдвічі. Узагалі-то такий тонкий і м"який лахмаджун, який я їв у Туреччині, у мене ніколи не виходив. Мабуть тому, що турки запікають його у фирині — турецькій печі.
Володимир Макієнко подає східну піцу лахмаджун із грецьким соусом тцатикі. Для нього натирає на тертку огірок, змішує з несолодким йогуртом. У суміш додає два подрібнені зубчики часнику, 2 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. білого винного оцту і 1 ст. л. подрібненого кропу. Соус прикрашає листком м"яти.
Коментарі