— Подруга з Прибалтики поділилася рецептом овочевого салату з пшоном "Веселка". Красивий, ситний і легкий, — каже 42-річна Олена Безщасна з Борисполя на Київщині.
— Щоб каша вийшла розсипчаста, варю її з маслом. 30 грамів розігріваю у каструлі і перемішую з 160 грамами помитого пшона. Після цього заливаю водою, солю. Варю не більш як 20 хвилин, інакше пшоно не виглядатиме апетитно.
Подрібнюю третину пекінської капусти. Червоний і жовтий болгарський перець нарізую соломкою. Пів банки маслин — кільцями, чотири помідори — кубиками. Подрібнюю петрушку і кріп. Солю, перчу за смаком. Заправляю 30 мілілітрами соняшникової або оливкової олії. Перемішую. Зверху натираю 100 грамів будь-якого твердого сиру. Салат подаю з відбивними або котлетами.
Для малосольного салату беру порівну свіжі огірки, помідори й кабачки.
Чищу кабачок і огірок, нарізую поздовжніми тонкими смужками. Вкидаю у пакет зі щільним "замочком". Туди ж висипаю кілька подрібнених зубців часнику і кріп. Якщо помідор середнього розміру, ріжу його начетверо, чері — навпіл. Солю за смаком. Застібаю пакет і перемішую. Кладу в холодильник на пів доби. За цей час вберуть сіль, змішаються запахи. Овочі стануть малосольні. Цей салат частіше роблю звечора, щоб уранці можна було їсти. Підійде до будь-якого гарніру. Найкраще смакує з молодою картоплею.
Маю ще рецепт салату з огірків і солодкого перцю. Смачніший, як настоїться.
Пів кілограма огірків ріжу тонкою соломкою, можна натерти на терці для корейської моркви. Додаю по чайній ложці цукру й лимонного соку, пів чайної ложки гострого червоного перцю, 1,5 столової ложки соєвого соусу. На сухій сковороді підсмажую 2 чайні ложки кунжуту і пів чайної ложки насіння гірчиці не більше хвилини. Додаю 3 столові ложки олії й болгарський червоний перець, нарізаний соломкою. Обсмажую ще хвилину. Викладаю до огірків, додаю два подавлені зубці часнику й порізану петрушку. Перемішую. Можна підсолити. Салат соковитий, запашний і трохи гострий.
Для салатної заправки беруть гірчицю й цукор
— Уже три роки замість майонезу роблю салати з заправкою, — розповідає Любов Семенова, 40 років, із селища Турійськ Волинської області. — Додаю в неї часник, лимон або гострий перець.
Змішую сік половини лимона, по чайній ложці гірчиці й лимонної цедри та пів чайної ложки цукру. Потроху наливаю пів склянки олії. Додаю кілька нарізаних стебел кропу.
Для м'якшої заправки змішую 3 столові ложки кунжутної олії з двома — яблучного оцту. Сиплю столову ложку цукру й натираю 5-сантиметровий корінь імбиру. Наливаю третину склянки олії. Сиплю по пів чайної ложки солі й чорного меленого перцю, 2 чайні ложки кунжуту. Перемішую.
Вершковий карі для салатів роблю з пів склянки несолодкого йогурту. Вижимаю сік половини лимона, змішую з пів чайної ложки карі та меду. Ріжу пів стручка гострого перцю. Перемішую.
Коментарі