Полтавка 52-річна Людмила Баранник пече марципани за власним рецептом. У тістечка додає повидло і яєчний білок.
— Десерт назвала марципани по-домашньому, бо технологія приготування подібна. В оригінальному рецепті марципан — це тістечко з борошна, перетертих мигдальних горіхів і цукрової пудри, — каже.
У каструлю наливає склянку домашнього молока.
— Спочатку роблю опару. Молоко ледь-ледь підігріваю, щоб тільки стало теплим. Потім кидаю в нього дрібку солі й дві столові ложки цукру. В другій каструльці змішую стакан борошна з двома чайними ложками сухих дріжджів. Краще всього "Львівських", бо вони швидко сходять і не дають кислого присмаку.
Додає молоко в борошно з дріжджами, розмішує, залишає на 20 хв. З холодильника дістає два яйця, білок відокремлює в чисту піалу, жовтки зливає у металеву тарілку.
— Жовтки перетираю з пакетиком ванільного й двома столовими ложками звичайного цукру, вливаю 50 грамів розтопленого масла. Масу з'єдную з опарою й сиплю чотири склянки борошна.
Тісто місить руками на дерев'яній дошці. Дістає ложку зі столового срібла, притискає до кавалка. Повільно підіймає вгору, тісто до неї не липне.
— Оце вже готове. Якби цеплялось, то треба було б ще місити, — потирає руки. — Тепер йому треба 30 хвилин спокою, щоб підійшло. Тим часом яєчні білки викладаю в миску й даю одну п'яту частину чайної ложки лимонної кислоти.
Збиває міксером до високої, пишної піни. Не перестаючи збивати, поступово всипає 4 ст. ложки цукру. За 5 хв. білки перетворюються на щільну білу масу.
— Тепер повертаюсь до тіста. Ріжу його на два чи три шматки. Тоненько розкатую, не товще 7 міліметрів, бо буде грубе й недобре. Змазую білком, посередині викладаю сливове варення й скручую рулетиком.
З полиці дістає фарфорового ножа. Рулет ріже на шматки завтовшки 3-5 см. Викладає зрізом униз на залізний лист, змащений соняшниковою олією. Посипає тертими лісовими горіхами.
— Даю постояти 10-15 хвилин, щоб були пишними, але не довше, бо форма розпливеться. Духовку розігріваю до 180 градусів. Марципани в ній печуться не більше 20 хвилин.
Готові тістечка викладає на широку тарілку. Мають золотистий колір, верхня частина біла від запеченого білку. На смак солодкі, з кислинкою, по краях хрумкі.
— Найкраще смакують до чаю, — Людмила ставить поряд з марципанами гарячий чайник. — Даю їх на свята замість торта.
Коментарі