— Коропа фарширувала цибулею чи зеленню. Здивувалася, коли знайшла рецепт із квашеною капустою. Простий, не треба дорогих продуктів, а страва ще не приїлася, — каже 38-річна Людмила Козуб із села Вороновиця на Вінниччині.
У каструлі розігріває 1,5 ст. л. вершкового масла. Додає три склянки віджатої від розсолу капусти, дрібно посічену велику цибулину, по три горошини меленого чорного й духмяного перцю, по 1 ч. л. солі та цукру.
— Якщо капуста дуже кисла, промиваю холодною водою і зціджую на друшляку. Тушкую на невеликому вогні, аби не пригоряла. Цим начиняю випатрану рибу. Беру коропа на кілограм. Можна й більше, тоді страва соковитіша. Зашиваю рибу нитками, щоб начинка не випадала, — каже. — Викладаю на велику сковорідку чи деко, змащене вершковим маслом. Воно дає гарну скоринку і смак. Заливаю все соусом. Стакан сметани, двоє жовтків і столову ложку муки гарно збиваю. Поверх соусу щедро посипаю рибу тертим твердим сиром і панірувальними сухарями. Маю секрет, аби не горіли. Злегка збризкую соняшниковою олією без запаху.
Запікає півгодини при 120–140°. Коли риба зготується, викладає на тарілку, виймає нитки.
— Соус, яким заливали рибу перед випіканням, залишаю на сковорідці. Додаю склянку гарячої води, доводжу до кипіння. Проціджую, аби не було грудок, залишків сиру й сухарів. Подаю окремо в соуснику. Лимон не потрібен — кислинку дає капуста. На гарнір добре підходять картопля і свіжі овочі.
Коментарі