Бармен столичного ресторану "Тюбетейка" 20-річний Юрій Непийвода готує напої, що зігрівають. Розповідає, як правильно варити і пити глінтвейни.
— Глінтвейн не повинен кипіти, інакше смак зіпсується. У ньому завжди є кориця та гвоздика. Завдяки їм він такий духмяний. Наливають напій у високий товстостінний бокал з ручкою, щоб зберегти тепло. Пити глінтвейн слід гарячим, одразу після приготування, вдихаючи гарячі ефірні пари. Пізніше вино втратить аромат і смак. При розігріванні корисні властивості зникають. Тому краще робити невеликі порції.
Традиційний глінтвейн готують з італійського вина та чорного рому.
— Беру 150 грамів сухого червоного на порцію. Витискаю широку скибку лимона, особливо шкірку, бо в ній ефірні олії. Кладу паличку кориці, п'ять квіток гвоздики. Більше не треба, бо даватимуть гіркоту і занадто сильний аромат. Додаю 2 чайні ложки меду.
Нагріває та забирає з вогню, щойно починає булькати.
— Можна додати три горішки мигдалю. Ллю півстопки чорного рому або чверть — коньяку. Вони підсилюють смак і роблять напій міцнішим.
Білий глінтвейн готують на основі напівсолодкого вина "Алазанська долина".
— У 150 грамів вина витискаю по скибці лайма, грейпфрута і лимона. Лайм ароматніший та добре поєднується з білим вином. У його шкірці більше ефірних масел, ніж у лимоні чи апельсині. Добре відтінює м'яту. Додаю три гвоздички і дрібку меленого мускатного горіха.
Кладе паличку кориці та 2 ч. л. меду. Нагріває і прикрашає келих скибкою цитруса.
М'ятний коктейль роблять на основі лавандового чаю.
— Його можна купити на ринках у бабусь. Туди йде збір усіх гірських трав — лаванда, полин, чебрець. На чашку заварюю чайну ложку з верхом. Додаю зірочку бадьяну або анісу й гілочку м'яти. Кладу її зі стеблом, бо у ньому більше корисних речовин, ніж у листках. Не псую трав'яний чай цукром. Хто любить солодке, може дати меду.
Вкидає скибку лимона та підігріває.
До імбирно-гранатового коктейлю додають шипшину. За основу беруть три чверті склянки холодної води.
— Кладу скибку апельсина, тоненьке кільце імбиру, гілочку м'яти, паличку кориці й 10 крапель гренадину — гранатового сиропу. Його можна купити в усіх маркетах. Можна підсолодити цукровим сиропом. Підігріваю. Щоб смак вийшов злегка кислуватий, можна додати шипшини. Якщо домашня — треба дві-три ягідки, не більше, бо заб'є інші складники.
У безалкогольний коктейль "Міцне здоров'я" вичавлюють грейпфрутовий сік.
— Усі складники містять вітамін С, тому його добре пити для підвищення імунітету. Виходить солодко-кислий, ніжно-рожевого кольору. На 150 грамів фрешу треба один середній 600-грамовий грейпфрут. Дрібно кришу в окремий посуд пластинку імбиру. Більше не треба, бо він гострий.
Ріже п'яту частину яблука та по невеликій скибці лимона і грейпфрута разом зі шкіркою. Все переминає дерев'яною товкачкою. Додає 2 ч. л. меду, паличку кориці і три гвоздики. Заливає соком та нагріває.
Коментарі