У холодильнику киянки Жанни Євицької, 37 років, завжди є до десяти готових страв. Більшість із них — м"ясні. Усі рецепти жінка тримає в голові. Зі стравами багато фантазує та експериментує. Спершу їх обов"язково куштує сама. Як не сподобалося, викидає.
— Коронна страва в Жанни — налисники з сиром і маком, — ділиться родичка 28-річна Вікторія Погребна. — Саме на них у гості заходять куми.
— Кума більше любить млинці з творогом, а кум інші — з маком, — каже Жанна і запрошує на маленьку кухню.
На тумбочці закипає електричний чайник, формою схожий на звичайний металевий. На газовій плиті — чавунна гусятниця. Вікторія каже, що цій гусятниці більше років, ніж їй. У кутку — м"який куточок. На білій стелі видно випуклу хвилю, завдяки їй стеля здається більшою.
— Тісто на млинці замішую звичайне, із ваніллю, — продовжує Жанна. — Тільки молоко ллю тепле, щоб млинці до сковорідки не прилипали. Скручені з начинкою складаю в змащене маслом деко, зверху поливаю рідким медом і ставлю в духовку. Як закиплять, витягаю.
Подруги увесь день можуть Жанні надзвонювати — радитися щодо приготування страв. Та Жанна зауважує, що приготовлене за одним і тим же рецептом у різних господинь має інші смаки.
— Але полтавські галушки з м"ясом не можуть не вийти. Проста, смачна і доволі оригінальна страва. Думаю, ви таких галушок ще не куштували.
Галушки мають трохи прилипати до зубів
Жанна ріже на шматки тушку качки. Складає їх у гусятницю, додає порізану кубиками цибулю і соломкою моркву. Ставить на вогонь тушкуватися до готовності.
— Узагалі за рецептом треба брати свинячі реберця. Але підійде будь-яке жирне м"ясо. Воно має пустити багато жиру.
Для галушок Євицька чистить і відварює картоплю. Як бульби зварилися, зливає воду і розминає на пюре. У ще гарячу додає борошно і замішує тісто. Відламує шматочки і скачує кульками.
— Десь із куряче яйце розміром має бути, — пояснює.
Варить галушки у підсоленій воді. Як спливуть, витягає шумівкою й кладе до протушкованого до готовності м"яса.
— Якщо жиру небагато, можна додати трішки води. Галушки мають ніби плавати в жиру.
Жанна перемішує галушки з м"ясом і кілька хвилин тушкує. Страву подає до столу гарячою. Зверху посипає дрібно порізаним кропом. На вигляд страва нагадує цілу молоду картоплю з м"ясом. На смак галушки м"які та ніжні.
— Не бійтеся, галушки мають бути в"язкими і трохи прилипати до зубів, — пояснює Вікторія Погребна, набираючи їх у тарілку. — Їси, і ще хочеться.
Для полтавських галушок беруть 1 кг свинячих реберець, 1 кг картоплі, 0,5 кг борошна, 2 цибулини, 2 морквини, сіль, перець, лаврове листя за смаком.
Салат "Їжачок" готують із семи продуктів
— Якщо відверто, найбільше люблю салати, — ділиться киянка Жанна Євицька. — Спробуйте приготувати салат із кальмарів чи "Морський коктейль".
Для салату з кальмарів Жанна у великій кількості води відварює кальмарів. Кладе їх у киплячу підсолену воду на кілька хвилин. Вони не мають закипіти і переваритися. Переварені кальмари жуються, наче гумка.
— Як став м"якшим і легко ріжеться, швиденько витягаю, — навчає.
Готові кальмари, варену моркву, солоний чи свіжий огірок ріже соломкою.
— Усього беру грам по чотириста, — Жанна ріже півкільцями дві великі цибулини і обдає їх окропом. У салат кришить чотири варені яйця і заправляє майонезом.
Для "Морського коктейлю" Євицька бере вагові свіжоморожені мідії, креветки, кальмари, краба. Усе окремо відварює в солоній воді. Найдовше варить мідії — 5 хв. Морепродукти перемішує і заправляє майонезом.
Салат із семи складників Євицька назвала "Їжачок". Для нього жінка розрізає на кілька частин мариновані гриби і маслини, додає консервовану кукурудзу. Шинку, твердий сир Маздамер, жовтий чи червоний солодкий перець, свіжий огірок ріже дрібними кубиками. Салат солить і заправляє олією.
— Кількість продуктів береться довільно, — пояснює. — Замість кукурудзи можна взяти консервований горошок.
Коментарі