Ексклюзиви
Неділя, 06 травня 2018 10:06

"ЗНО обезличує талант" - українські виші запровадять вступні іспити

"ЗНО обезличує талант" - українські виші запровадять вступні іспити
У мистецьких і педагогічних вишах запровадять вступні іспити. Фото: agroparty.org.ua

Аби розпізнати талант вступника та його здатність працювати в певних сферах, наприклад – в медицині чи педагогіці, мистецьким та іншим закладам вищої освіти можуть дозволити запровадити вступні іспити. Про це заявив заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

"ЗНО не можна відмінити, ось тільки де його оптимальне застосування – питання дискусійне. У нас ЗНО виникло як інструмент для боротьби зі зловживаннями при вступі до ВНЗ, у боротьбі з корупцією, і воно продовжує відігравати дуже позитивну роль. Втім, є інший бік питання. ЗНО замінює вступні іспити. І дуже багато вишів, в тому числі й мистецькі, скаржаться на те, що ЗНО обезличує талант. В усьому світі відбір до мистецьких вишів проводиться на основі таланту, а не на основі знання української мови, історії чи математики. Ми йдемо до того, якщо ЗНО займе своє місце на виході зі школи, і атестат стане допуском до системи вищої освіти, то далі університети та інститути будуть самі вирішувати: хто буде приймати без іспитів, а хто влаштує творчі чи поглиблені наукові іспити. До цього треба йти дуже обережно", – зазначив Рашкевич під час свого візиту до Івано-Франківська, повідомила агенція "Укрінформ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В харківському ВНЗ "легалізовували" іноземців

Зауважив, що запровадження вступних іспитів також стосується медичних та педагогічних закладів вищої освіти, бо "поки в Україні ніхто не з'ясовує, чи людина здатна до педагогічної роботи", через що велика кількість фахівців з педосвітою не працюють за спеціальністю.

Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вузів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних.

Зараз ви читаєте новину «"ЗНО обезличує талант" - українські виші запровадять вступні іспити». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 2637
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути
Погода