Ексклюзиви
Понеділок, 30 липня 2018 18:53

Що робити, якщо не вступив до вузу - поради

Що робити, якщо не вступив до вузу - поради
Вступ до вишу - це завжди стрес і частіше велике розчарування. Фото: ponedelnik.info

26 липня завершилася подача заяв для вступу до українських вузів. 1 серпня оприлюднять список рекомендованих до зарахування на бюджет.

Вступ до вишу - це завжди стрес і часто велике розчарування. Хтось вступив не туди, куди мріяв, а комусь це взагалі не вдалося. Що робити цей рік, коли немає школи й університету. Є кілька альтернативних варіантів, повідомляє Оsvitoria.

Не припиняти навчатися

Коли футболісти отримують травми або просто довго не виходять на поле, вони все одно тренуються, щоб залишатися в тонусі. Так і з навчанням. Порекомендуйте дитині пройти вже вивчений у школі матеріал, повторити призабуті теми або надолужити проблемні.

Також можна скористатися послугами репетитора. Значно дорожче, але ефективніше. Спеціаліст краще пояснить певні теми і дитина засвоїть їх краще, ніж під час самостійного вивчення.

Поїхати волонтером за кордон

Якщо хочете провести рік із користю можна стати волонтером в іншій країні. Зараз за кошти Єврокомісії можна поїхати до Румунії, Португалії, Австрії або Франції. Є навіть українські організації, що допомагають стати волонтером за кордоном, наприклад Інститут суспільних ініціатив.

Волонтерство дасть багато плюсів. По-перше, це змога побачити нову країну й водночас взяти участь у важливому проекті. По-друге, є можливість вдосконалити знання мови. У більшості таких проектів існують міжнародні групи, де всі розмовляють англійською, але завжди є місцеві, які допоможуть з їхньою державною мовою. По-третє, побачити країну з нетуристичного боку, а це завжди великий плюс.

Можуть допомогти онлайн-курси

Поставити мету

Прочитати за рік 100 книжок, пробігти марафон, вивчити нову мову чи навчитися програмувати. Усе це дасть нові навички та вміння, що стануть у пригоді в подальшому житті. Розвине відчуття організованості.

Проходити онлайн-курси

У сучасному світі вже точаться дискусії про те, чи є онлайн-освіта кращою та якіснішою за стаціонарну. Онлайн-курси можуть допомогти не лише повторити знання, необхідні для ЗНО чи вступу до вишу, а й опанувати нові цікаві знання та навички.

Влаштуватися на роботу

Тут також можуть допомогти онлайн-курси. За місяць-два можна опанувати професію, яка дасть змогу працювати онлайн. Багато компаній шукають стажерів, SMM-менеджерів, контент-редакторів тощо, а дедалі більше роботодавців не звертають увагу на вік іа освіту кандидата. Головне - добре зарекомендувати себе на посаді. А якщо постійно розвиватися, опановувати нові вміння, то будутьуспішніші результати і в роботі, і в навчанні.

Поїхати навчатися за кордон

Закордонні виші не вимагають від абітурієнтів результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Треба скласти вступні іспити й показати знання іноземної мови.

Вступники зареєстрували понад 162 тис. електронних кабінетів. Найбільше документів подали на філологію і право. Поступило майже 915 тис. заяв. З них в електронній формі 903, а в паперовій – приблизно 11 тисяч.

Зараз ви читаєте новину «Що робити, якщо не вступив до вузу - поради». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3405
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути