Четвер, 22 квітня 2021 19:20

Піклуйся про природу - рятуй себе

Аби врятувати природу, ООН створила Цілі сталого розвитку №14 "Збереження морських екосистем" та №15 "Збереження екосистем суші". Головними завданнями цих цілей є відновлювати і зберігати біосфери Землі, запобігати забрудненню суші і світового океану, припиняти браконьєрство та незаконне винищення природи у всіх проявах.

Автор: Carlsberg Ukraine
  Піклуйся про природу - рятуй себе
Піклуйся про природу - рятуй себе

Уже четвертий місяць поспіль українці, які прагнуть змінити світ на краще, користуються Календарем сталих звичок від Carlsberg Ukraine та отримують корисну інформацію і прості поради, як легкими щоденними діями можна позитивно вплинути на екосистему та зберігати ресурси Землі.

Концепція календаря сталих звичок спирається на Цілі сталого розвитку ООН, які розробили до 2030 року. Квітень присвячений захисту екосистеми та збереженню водних ресурсів і відповідає цілям №14 "Збереження морських екосистем" і №15 'Збереження екосистем суші".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Париж перетворився на сміттєзвалище

"Морські екосистеми – надзвичайно складні й делікатні. Це потужні та динамічні угруповання різноманітних живих організмів: від найпростіших одноклітинних водоростей до найбільших у світі китів і дивовижних косаток. Океан годує нас рибою та морепродуктами, поглинає надлишки вуглекислого газу, фітопланктон продукує кисень, яким ми дихаємо. На жаль, людина вже значною мірою похитнула гармонію морських екосистем розливами нафти, непомірною кількістю пластику, перевиловом риби, інвазією нетипових видів, забрудненням фосфатами, нітратами та іншими хімічними сполуками, – зазначає Юлія Іванчикова, наукова співробітниця Лабораторії морських хребетних тварин Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ), учасниця морської частини 25-ї Української антарктичної експедиції, кетологиня. - Зменшити споживання пластику, сортувати його і відправляти на переробку. Свідомо споживати побутову хімії – використовувати безфосфатні, екологічні мийні засоби; свідомо споживати рибу та морепродукти – надавати перевагу локальним виробникам та аквакультурі; відповідально проводити дозвілля – не відвідувати дельфінарії".

Цього місяця прості поради календаря також розкажуть і навчать, як правильно відпочивати на природі, чому важливо влаштовувати суботники та акваплогінг, як легко зменшити використання паперу і правильно утилізувати батарейки, яку користь приносять дерева, як хатня рослина може покращити самопочуття тощо.

Для того, щоб приєднатися до людей, які розуміють важливість свідомого "сьогодні" заради кращого "завтра" необхідно завантажити Календар сталих звичок. Згодом синхронізувати його з Google, iOS або Outlook.

За підрахунками Державного об'єднання наукових і прикладних досліджень Австралії (CISRO), на дні Світового океану лежить принаймні 14 млн тонн частинок пластику шириною менше як 5 мм. Це десь у 30 разів більше, ніж на океанічній поверхні.

Зараз ви читаєте новину «Піклуйся про природу - рятуй себе». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 786
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути