Кореспондент Gazeta.ua опитала студентів, як вони заробляли влітку.
"Мене з гуртожитку ще у травні виселили. Якби влітку не працював, то жити не мав би де, - каже третьокурсник Максим Романюк з педагогічного університету Драгоманова. - А з Києва додому у Чернівці їхати не хотів, бо тут у мене дівчина і всі друзі".
Максим працював на Олімпійському стадіоні під час матчів Євро 2012. Заробив 4 тис. грн.
"Потім пошкодував, бо друзі, які пивом у фан-зоні на Хрещатику торгували, заробили вдвічі більше. Вони там мали можливість футбол на великих екранах дивитися, а я під час матчу весь час до поля стояв спиною. Мав за уболівальниками на аренах спостерігати".
Львів'янки Оксана і Христина торгували цукерками в центрі міста. За день заробляли по 80-100 грн.
"Робота важка. Бо по 8-10 годин на ногах, ще й цукерки поперед себе треба носити. Ноги ввечері гудуть, ні з ким спілкуватися не хочеться. Бо протягом дня стільки з клієнтами наговоришся, що вже нікого чути не хочеться. Моя сестра працювала продавцем у парку. Торгувала напоями і поп-корном, продавала повітряні кульки. На сонці так засмагла! Коли навчання почалось, однокурсниці думали, що гарно відпочила і засмагла на морі. Наступного літа вона хоче їхати у Крим на заробітки — працювати хостесом у готелі чи офіціанткою у ресторані. А я планую поїхати по обміну в Америку. Там багато моїх однокурсників цього літа працювали охоронцями на атракціонах, консультантами у магазинах і рятувальниками в аквапарках. За цей рік треба добре підтягнути англійську".
Маками і волошками у столичних переходах в центрі Києва торгувала другокурсниця Світлана. Букети продавала по 15-20 грн.
10 тисяч гривень заробив киянин Олексій. Він мив машини на одній зі столичних автомийок.
"Робота складна. Три місяці працював, не розгинаючись. Мав 3-4 вихідних на місяць. Але виручали хороші чайові. Моя дівчина працювала у "Макдональдзі". Заробила на кілька тисяч менше, але теж дуже задоволена. Тепер, правда, не їсть картоплю фрі і гамбургерів. Її від самого запаху нудить, бо щодня це готувала і продавала. Наступного року у "Макдональдз" працювати не піде. Хоче влаштуватися у якийсь ресторан, щоб, крім зарплати, мати чайові. Добре знає англійську мову, тому зможе обслуговувати іноземців".
Багато молоді заробляли творчістю — грали на гітарі, сопілці, скрипці і навіть барабанах у метро та на центральних вулицях Києва. За день на таких підробітках можна отримати 200-500 грн. Але часто проганяє міліція та працівники метро.
Коментарі