У 2008 році під час економічної кризи ризики дефолту в Україні були в рази вищі, ніж зараз.
Про це заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.
"Є деякі показники ризиків дефолту. Зазвичай, вони пов'язані з усілякими агентствами, які оцінюють ці ризики, чи індикаторами комерційної страховки. Якщо говорити про такі страховки, то я добре пам'ятаю, що у період кризи в 2008 році ці параметри, розміри страховки, були приблизно у 4-5 разів вищими, ніж є зараз. Можете собі уявити, який тоді був ризик!", - розповів Пасхавер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна стоїть між здачею ключових активів і технічним дефолтом держави"
"В Україні якихось об'єктивних параметрів, які б говорили про те, що ми не зможемо заплатити борг по кредиту в 2012 році немає. І рівень заборгованостей, і досвід попередньої діяльності нічого не говорить про те, що існує реальна небезпека. Ризики - це вірогідність. Питання в тому, наскільки великі ризики, щоб публічно обговорювати імовірність дефолту? Гостра постановка питання такого роду неправомірна", - вважає Пасхавер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За ризиком дефолту Україна поступається лише Греції - Bloomberg
За його словами, індикатором може слугувати і розмір резервів Нацбанку.
"Нам не дає додатковий транш МВФ. Без цього траншу ми можемо сплатити заборгованості. Кожен може не полінуватися і подивитися на сторінці міністерства фінансів в інтернеті розпис платежів. Там 2012-ий рік навіть кращий за 2011-ий", - сказав він.
Коментарі
24