Працівників старше 65 років не наймає кожен сьомий роботодавець, тільки 18% мають у штаті робітників 40 плюс.
Близько половини роботодавців вважають старше покоління хорошими працівниками, кожен десятий називає їх кращими за молодих. Стільки ж роботодавців переконані, що співробітники 40 плюс менш ефективні.
39% працедавців намагаються наймати як молодих, так і старших працівників. Звертають увагу більше на досвід, а не на вік. 94% стверджують, що рівень зарплати не залежить від віку, за результатами опитування OLX.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віддалена робота: найцікавіші вакансії травня
В Україні кожен третій працівник старше 40 років мав проблеми з пошуком роботи через вік.
Працівників до 30 років обирають через більшу активність та ініціативність, кращу обізнаність у сучасних технологіях, а також прагнення будувати кар'єру. Водночас відмову в працевлаштуванні старшому поколінню найчастіше пояснюють фізичними навантаженнями, які є частиною роботи. Також, на думку роботодавців, старші працівники повільніше вчаться, гірше орієнтуються в технологіях, їм буде важко влитися в колектив.
Головною причиною відмови у працевлаштуванні 81% роботодавців назвали недостатню компетенцію. Це стосується кандидатів усіх вікових категорій. Друга причина - відсутність досвіду. 38% працедавців не візьмуть на роботу людину, яка надто часто змінювала місце роботи.
У квітні в Україні більшість компаній пропонували зарплату в межах 11-15 тис. грн. 6265 роботодавців готові платити 7-11 тис. грн. У 5115 вакансіях вказали зарплату 15 -19 тис. У 5748 вакансіях зазначили найнижчий заробіток – менше 7 тис. грн. Найвищу зарплату - від 39 тис. грн вказали у 1290 вакансіях.
Коментарі