Після втечі екс-президента Віктора Януковича та "сім'ї" за кордон в Україні продовжує працювати бізнес, який і досі збагачує колишнього гаранта та його оточення. Цьому поки не заважають навіть відкриті кримінальні справи, санкції та розшук правоохоронними органами. А силовики вважають, що зароблені в Україні гроші клан Януковича витрачає на фінансування терористів на Донбасі.
Про це інформує ТСН.ua.
За оцінками вже колишнього в.о. генпрокурора Олега Махніцького, команда екс-президента за чотири роки легалізувала і вивела за кордон понад 100 млрд доларів, тобто приблизно по 25 млрд доларів щорічно. Тобто щодня "сім'я" крала в України в середньому по майже 70 мільйонів доларів.
З цієї загальної нечуваної суми сьогодні заарештовано лише 1,5 млрд доларів, пише "Новое время". Все інше продовжує працювати на "сім'ю", в тому числі у вигляді реальних українських підприємств, банків та нерухомості.
Бізнес-імперія команди екс-президента трималася на двох стовпах. Корпорація сина екс-президента Олександра Януковича МАКО заправляє банківською діяльністю, проектами нерухомості та торговими операціями з вугіллям та іншими товарами. Інша структура "сім'ї" - багатопрофільна ВЕТЕК Сергія Курченка, що займалася нафтою, газом та медіа-бізнесом.
Курченко і Янукович-молодший, як і деякі інші члени екс-президентської команди, сьогодні знаходяться в розшуку. Їх звинувачують в ухиленні від сплати податків, а Курченко - ще й у махінаціях. Але якщо бізнес останнього від дій нової влади дійсно постраждав, то у сина колишнього президента справи йдуть непогано.
МАКО володіє міноритарною часткою у виноробній компанії "Артемівськ Вайнері", що виробляє шампанське (співвласник - мільярдер Рінат Ахметов). Підприємство, чистий дохід якого за 2013 склав 444 млн грн, продовжує працювати.
Всеукраїнський банк розвитку (ВБР), що офіційно на 100% належить синові екс-президента, продовжує працювати на повну силу під керівництвом матері екс-віце-прем'єра Сергія Арбузова. Фінустанова не просто існує - в першому кварталі 2014 року вона увійшла до топ-10 банків за приростом депозитів фізосіб і в першу п'ятірку по динаміці строкових вкладів.
Експерти говорять, що ринкова оцінка банку Януковича-молодшого становить як мінімум 80 млн грн.
За словами колишнього фінансового директора корпорації МАКО Романа Водолазського, після зміни влади не стих і будівельний бізнес МАКО: у Донецьку корпорація закінчує зведення житлового комплексу "Дружба" на вулиці Університетській та комплексу з трьох будинків на вулиці Артема. Консалтингова компанія "SV Development" оцінює вартість квадратного метра в цих будинках в 1 тис. і 2 тис. доларів відповідно. Тобто загальна вартість об'єктів після здачі складе 150 млн доларів. Крім того, Януковичу-молодшому належить уже побудований у Донецьку бізнес-центр "Столичний", ціна якого може досягати 50 млн доларів.
У даний момент екс-президент і його оточення активно оскаржують арешти майна і судяться з партнерами. Наприклад, МАКО подала в суд на "Метінвест" Ахметова.
Тим часом стало відомо, що Янукович накупив землі на курортах Болгарії.
Коментарі
2