Ексклюзиви
Неділя, 01 грудня 2019 16:34

Перегляд "зеленого" тарифу - безвідповідальність держави перед інвесторами - експерт

Перегляд "зеленого" тарифу - безвідповідальність держави перед інвесторами - експерт
Фото: delo.ua

Можливий ретроспективний перегляд "зеленого" тарифу є свідченням безвідповідальності держави перед інвесторами. Про це заявив представник ГО "Офіс Амбасодора відновлюваної Енергетики" Євген Михальченко під час міжнародного форуму з відновлюваної енергетики "ARWE 2019".

"Питання: чи може держава відмовитися від стратегічного курсу розвитку відновлюваних джерел енергії? Ні. Весь світ переходить на 100% відновлюваних джерел енергії. Ретроспективний перегляд будь-якій ситуації - це безвідповідальність держави перед інвесторами. І це обмежить, фактично, навіть ці перегляди вже можуть обмежити дорогі інвестиції в різні сектори. Тому що держава не є гарантом в простій ситуації", - сказав Михальченко, повідомляє delo.ua.

У свою чергу, глобальний посол відновлюваної енергії в світі Руслана Лижичко зазначила, що розвиток відновлюваної енергетики в Україні є стратегічним напрямком.

"Це стратегічне питання. І це питання взагалі будівництва майбутнього, завтрашнього дня. Про що можна сьогодні ще говорити, як про здоров'я, про якість життя, про екологію і про те, що забезпечить ці умови", - заявила Лижичко.

Раніше політолог Кирило Сазонов зазначив, що ретроспективне зниження "зеленого" тарифу загрожує Україні проблемами з ЄС, оскільки ми порушуємо взяті на себе зобов'язання, і судовими позовами з боку іноземних інвесторів, що фінансують проекти з розвитку альтернативної енергетики в нашій країні, яких на сьогодні близько 500.

27 листопада президент України Володимир Зеленський на Україно-Литовському економічному форумі заявив, що ретроспективної зміни "зеленого" тарифу, як і будь-яких інших дій, які можуть погіршити становище інвесторів, не буде.

Нагадаємо, законодавством України гарантовано збереження "зелених" тарифів на незмінному рівні до 2030 року з метою стимулювання інвестицій у виробництво електроенергії з поновлюваних джерел.

Зараз ви читаєте новину «Перегляд "зеленого" тарифу - безвідповідальність держави перед інвесторами - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26897
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути