НБУ аналізує можливість надання російській грошовій одиниці особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари та євро. Про це заявила директор Генерального департаменту кредитно-грошової політики Нацбанку Олена Щербакова під час засідання Фінансового прес-клубу "Валютне регулювання: загрози реальні та уявні".
За словами представника Нацбанку, основною перешкодою для включення російського рубля в інвестиційну групу валют (1 група класифікатора) є те, що рубль не є вільноконвертованою валютою на зовнішньому ринку, а більшість центробанків та МВФ не використовують її при формуванні своїх золотовалютних резервів.
Але в НБУ ведуться дискусії щодо виведення цієї валюти в окрему групу. Це дозволить банкам — в першу чергу, з російським капіталом — залучати кредити в рублях. А потім — конвертувати ці гроші у гривню за допомогою своп-операцій, які НБУ запускає з 30 травня поточного року.
"У сегменті нашого ринку російський рубль буде тримати відсотків 10. Це валюта нашого основного торгового партнера, — зауважила Щербакова. – Ті дії, які презентовані ринку, — це якісна зміна структури валютного ринку. Робити кілька таких змін може бути не зовсім правильно. Природньо, що до питання російського рубля ми будемо повертатися".
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що його країна буде домагатися панування російського рубля над іншими валютами регіону.
"Сподіваюся, що ми будемо зміцнювати національну валюту і зробимо її резервною для нашого регіону. У всякому разі, на пострадянському просторі", — зазначив Путін. Він також заявив, що Україна сама просить РФ перейти на рублі при розрахунках за газ.
Водночас нагадаємо, що глава НАК "Нафтогазу" Євген Бакулін раніше заявив, що навпаки, саме російська сторона запропонувала Україні перейти на розрахунок у рублях. Він також зазначив, що дана ініціатива в даний час обговорюється з Національним банком України, який відреагував на ці пропозиції позитивно.
Коментарі
8