Щоб навчитися їздити верхи, треба займатися в кінному клубі рік двічі на тиждень. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла інструкторка кінного клубу "Голден Хорс" Христина Попова. Клуб розташований у селі Тарасівка під Києвом.
"Якщо гарний інструктор буде займатися людиною, а не просто брати гроші за оренду коня й годину ходити навколо нього, то за три місяці людина вже володітиме різними видами ходи коня - кроком, риссю, галопом. Повністю навчитись можна за рік", - розповідає жінка.
Година навчання в клубі, де працює Попова, коштує 200 грн. Якщо купувати абонемент на 11 занять за 1,3 тис. грн, то рік навчання двічі на тиждень обійдеться в 11,7 тис. грн. Ще існує абонемент на 6 занять за 650 грн.
За словами інструктора, перші два заняття - це освоювання.
"У житті ми більше покладаємося на руки, а верхи все навантаження потрібно перенести на ноги, руки - це просто руль. Ти повертаєш і не тримаєшся за коня руками. Людині це важко зрозуміти, бо змалку ми за все хапаємось руками. Далі людина вчиться сидіти, при кроку вставати й сідати, щоб коли кінь побіжить риссю, не плюхатись по сідлу", - каже Попова.
Інколи освоювання може затягтися на довше.
"Одна дівчинка просто крокувала, коли кінь був прив'язаний, вставала на стремена, сідала, спілкувалась з конем. Їм треба був час. А деякі сіли, буквально пару занять - і вони добре рухаються, і далі ти просто даєш акцент на те, щоб людина міцніше сиділа, більше працювала ніжкою. Для кожної людини це все дуже індивідуально", - зазначає інструкторка.
Страх може як заважати, так і допомагати при навчанні їзді верхи.
"Буває, що відчуття страху стає для людини стимулятором - вона намагається якнайшвидше навчитись триматись, щоб не впасти. Страх буває різним, може бути стан шоку — ти людині щось кажеш кажеш, а вона тебе не чує, втискається в коня, але не ногами, а намагається обняти за шию. З цим важче працювати", - каже Попова.
Для навчання треба спеціальні штани з шкіряними або тканинними латками з внутрішнього боку ноги. Вони коштують від 450 до 900 грн.
"Якщо одягти джинси чи лосини, то від того, що тримаєшся ногами, вони збиваються до ран. А з вставками зручно сидіти на сідлі і їздити не слизько. Ніде нічого не піднімається, не завертається і захищає ногу", - розповідає інструкторка.
Також потрібні краги та черевики - спеціальне взуття, яке захищає ногу та гомілку від пошкоджень. Коштує від 600 до 2 тис. грн.
Коментарі