пʼятниця, 16 серпня 2013 10:50

Київські приватні школи "деруть" більше грошей, ніж іноземні

Київські приватні школи "деруть" більше грошей, ніж іноземні
Навчання у приватних школах Києва коштує від 1,5 до 4 тис. грн за місяць. Фото: moschools.ru

У закордонних приватних школах вчитися дешевше, ніж в Україні

Киянин Володимир Сіпака віддав доньку до однієї з приватних столичних шкіл. Каже, дитина у сьомому класі знає німецьку і англійську краще, ніж студенти в університетах.

"Щоліта з четвертого класу їх возять за кордон у лінгвістичні табори. Там вона спілкується не тільки з вчителями-репетиторами, але й однолітками, які є носіями тієї чи іншої мови", - розповів Сіпака.

За навчання доньки платить 2,5 тис. грн щомісяця.

"Якщо донька закінчує семестр на відмінно, то нам дають знижку - на 10% менше платимо за наступний семестр навчання. Батьки дітей, які "не витягують", навпаки змушені переплачувати за додаткові заняття з класним керівником і вчителями, залишатися на факультативи і позакласну роботу", - зазначив Сіпака.

Навчання у приватних школах Києва коштує від 1,5 до 4 тис. грн за місяць.

"Є державні школи, де навчання дорожче, ніж у приватній, - говорить заступник директора по виховній частині однієї з приватних київських шкіл Валентина Дорошенко. - Якщо ми просимо учнів звітувати про оплату квитанціями, то там з батьків беруть щомісячні благодійні внески в необмеженій кількості. У нас батьки знають, за що платять. З школярами працюють найкращі педагоги. Наші діти часто перемагають в олімпіадах, мають високі бали по зовнішньому тестуванню і без проблем вступають до університетів як у столиці, так і за кордоном".

Їхати вчитися дешевше у Чехію чи Польщу, розповів менеджер столичного агентства, яке відправляє учнів і студентів на навчання за кордон, Олексій Савенко.

"Закордонні приватні школи постійно знижують ціни на навчання, пропонують безкоштовні програми і гранти для учнів зі Східної Європи, - каже Савенко. - Їхні учні і студенти часто виїжджають вчитися до Британії та Німеччини. У Празі можна вчитися за 2 тисячі євро на рік, у Варшаві чи Кракові семестр обійдеться у 700-800 євро. Перші приватні школи з'явилися в Україні в кінці 90-х. Але спочатку батьки боялися віддавати туди на навчання дітей. Тепер до більшості з них навіть вступити складно, бо доводиться здавати екзамени".

За словами менеджера, на відміну від державних, у приватній школі в класі по 10-15 учнів.

"Серед столичних найбільшою популярністю користуються ліцеї з математичним нахилом, лінгвістичні гімназії, коледжі, що спеціалізуються на вивченні економічних наук. Найдорожчі приватні школи - у Британії і Москві. Там тільки за місяць навчання треба віддати від 500 до 1 тисячі доларів", - говорить Савенко.

Зараз ви читаєте новину «Київські приватні школи "деруть" більше грошей, ніж іноземні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути