За липень-вересень 2011 року компанія "Хліб Інвестбуд" через 22 свої регіональні представництва закупила на внутрішньому ринку по споту 3 млн тонн зернових.
Такі дані навів сьогодні представникам ЗМІ генеральний директор компанії Роберт Бровді, підводячи підсумки перших трьох місяців маркетингового року, повідомила прес-служба Державної продовольчо-зернової корпорації України.
"Незважаючи на непросту цінову ситуацію, що спостерігалась на ринках, ми намагались запропонувати агровиробникам максимально прийнятні умови. Компанія прагнула не зменшувати планову закупівельну діяльність, розуміючи, що при цьогорічному валовому зборі зерна, зупинка ринку обернеться негативними наслідками для всіх учасників", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Присяжнюка кажуть, що ніякого дефіциту вівса не буде
Виконуючи укладені зовнішньоекономічні контракти, "Хліб Інвестбуд", за інформацією Бровді експортував протягом липня-вересня на зовнішні ринки близько 450 тис. тонн ячменю і пшениці.
У компанії вважають, що це мінімально можливий результат, з огляду на умови оподаткування експорту та ситуацію на світових ринках.
Як стверджує гендиректор "Хліб Інвестбуду", на фінішній стадії перебуває програма форвардних закупівель зерна для Аграрного фонду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хай ліпше згниє, а за безцінь не віддам": Ціни на овочі обвалилися
Зараз у рамках третього, завершального етапу цієї програми аграріями уже поставлено 720 тис. тонн, за які здійснено оплату в повному обсязі.
Крім цього, за словами Бровді в рамках здійснення проекту власного комерційного форварду, компанією "Хліб Інвестбуд" законтрактовано 500 тис. тонн кукурудзи, яка по мірі збору врожаю почала надходити від сільгоспвиробників на сертифіковані елеватори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За ціну в 60 копійок капусту краще згноїти: Фермери незадоволені цінами
Загалом у 2011/2012 маркетинговому році планами торговельного підрозділу Державної продовольчо-зернової корпорації України передбачено закупити на внутрішньому ринку до 7 млн. тонн зернових, з яких 5 млн. тонн має бути поставлено на експорт, понад 1,5 млн. тонн - для переробки у готову продукцію на підприємствах ДПЗКУ.
Коментарі