Ексклюзиви
Середа, 23 травня 2012 09:48

Експерти пояснили, чому почав суттєво знижуватися курс гривні

Експерти пояснили, чому почав суттєво знижуватися курс гривні
22 травня курс нацвалюти знизився до 8,0665 гривні за долар. Фото: interfax.com.ua

Зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є ситуативним: до кінця травня він може зрівноважитися на позначці 8,04-8,05 грн/$ 1, вважають експерти.

Так, за оцінкою голови правління Банку Кіпру Владислава Байраки, травні-червні не буде значних курсових коливань.

"Зниження курсу гривні зумовлене зайвої ліквідністю на ринку. Разом з тим, за оцінкою НБУ, додаткові надходження до України в результаті проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року можуть сягнути до 1 мільярда доларів. Ці надходження, безумовно, послужать чинником зміцнення курсу гривні", - зазначив банкір.

Аналітик Укрсоцбанку Тантелі Раувухері вважає, що зниження курсу гривні може тривати не більше двох-трьох днів.

"Ослаблення гривні пов'язане з виходом великого гравця на ринок або в спекулятивних цілях, або для забезпечення виконання зобов'язань великого клієнта за зовнішніми кредитами і зобов'язаннями ... За підсумками травня курс може перебувати біля позначки 8,04-8,05 гривні за долар", - пояснив експерт свій прогноз.

Директор казначейства Євробанку Сергій Соколовський також вважає, що зниження курсу гривні не є стійким трендом.

"Курсові коливання за останній тиждень не перевищували 0,5%, тому їх не можна назвати значними. При цьому НБУ не виходить на ринок, тобто курсоутворення складається виключно за допомогою ринкових механізмів, що в цілому входить в русло політики НБУ і рекомендацій МВФ щодо збільшення волатильності курсу. Крім цього, незначне ослаблення курсу гривні до долара піде на користь експортерам, враховуючи зниження курсу євро і рубля по відношенню до долара за останній місяць. Ми думаємо, що зниження курсу гривні найближчим часом буде несуттєвим і до кінця травня не перевищить 1%", - сказав він.

Курс гривні з початку поточного року до середини травня залишався відносно стабільним, однак 22 травня він знизився до 8,0665 гривні за долар з 8,0345 гривні за долар на початку поточного місяця.

У Нацбанку вважають прийнятною амплітуду коливань гривні в межах 2,5% по року.

Зараз ви читаєте новину «Експерти пояснили, чому почав суттєво знижуватися курс гривні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 566
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути