Європейський Союз може не виділити гроші на модернізацію газотранспортної системи (ГТС) України.
Таку думку висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень Case-Україна Дмитро Боярчук у ефірі Першого ділового каналу.
"Тут є нюанси: ЗМІ говорять про те, що йдуть перемовини з Росією про створення газотранспортного консорціуму, а Євросоюз наполягає на тристоронньому консорціумі. Постає питання, яким чином Євросоюз може дати гроші, якщо Україна щоразу може змінювати своє рішення", - сказав Боярчук.
За його словами, створення двостороннього консорціуму буде для України кроком назад.
"Україна погодилась запровадити європейські правила гри на енергетичному ринку. Зокрема, з "Нафтогазу" повинно бути зроблено три структури: яка займається видобутком, яка займається транспортуванням і яка займається продажем. Росія категорично такі умови не приймає, у неї свої умови гри, своє розуміння ситуації. Але для нас створення двостороннього консорціуму - крок назад", - вважає Боярчук.
Нагадаємо, Україна залишається важливим транзитним партнером і Євросоюз буде продовжувати підтримувати модернізацію української ГТС. Про це йдеться у спільній заяві лідерів ЄС та України, прийнятій за підсумками саміту Україна-ЄС, який пройшов вчора у Брюсселі. Українську сторону представляв президент Віктор Янукович, європейську - президент Ради ЄС Херман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.
Коментарі