Будь-яка валюта і будь-який актив, в яких зберігаються заощадження на депозитах, завжди сполучені з прибутковістю, а отже і певними ризиками.
Про це сьогодні на прес-конференції розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
"Якщо ви отримуєте прибутковість 15%, а в іншому банку 10%, це означає, що є певні ризики в цих 15%. Так працює бізнес: більший ризик пов'язаний з більшою прибутковістю", - сказав він.
За його словами, банкіри вважають гривню більш ризикованою валютою, ніж долар.
"Якщо подивитися на статистику Національного банку за середньозваженою процентною ставкою, то по долару вона становить 6,7%. А за депозитами у гривні можна отримати 15,5%. Це означає, що гривня, мабуть, оцінюється, більш ризикованою, ніж долар", - зазначив Устенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці зберігають на депозитах $65 мільярдів
Однак, підкреслив експерт, така оцінка не завжди економічно виправдана. Наприклад, світова купівельна спроможність долара впала на 25% протягом останніх 10 років, уточнив він.
"Основний ризик - це те, що називається кількісним ослабленням. Сполучені Штати Америки мають серйозні макроекономічні проблеми: борг перевищує 100% ВВП, дефіцит державного бюджету знаходиться на рівні 10%. Кількісно ослаблення через певний період часу дасть серйозний сплеск інфляції в Америці", - підсумував Устенко.
Коментарі