Повний облік власного бюджету веде лише кожна десята сім'я - 9,2%. Більшість українців (40%) не ведуть жодного звіту і лише орієнтуються скільки грошей є і залишається. Частково сімейний бюджет контролюють 21% родин і не записують своїх витрат і доходів.
Про це під час прес-конференції повідомив Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.
Відповідне соціологічне опитування, яке стосується фінансової грамотності населення, було проведене компанією з маркетингових та соціальних досліджень "ГФК Україна". Загалом було опитано тисячу респондентів, де серед них 49% чоловіків та 51% жінок.
"Однією з ознак фінансово грамотної людини є вміння контролювати свої доходи і витрати", - зазначив експерт, і додав, що більшість українців (44%) залишають кошти у готівковій формі і лише 3,7% вкладають гроші у банк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українки осмислюють кожну покупку та економніші за чоловіків - дослідження
Причиною цього 13,4% опитаних визнають, що не багато знають про гроші і як зробити заощадження, 8,3% не бачать сенсу у заощадженнях, 6,6% опитаних не довіряють фінансовим установам, інші - 4,4% не можуть встояти перед покупкою.
"Ця статистика характерна для різних вікових груп від 16 до 60 років, незалежно від освіти та статусу зайнятості. Українці витрачають гроші на споживчі товари - 25%, позичають друзям і родичам - 2,1%, вкладають у золото та ювелірні вироби - 0,3%", - розповів Мамедов.
Найбільше у фінансових питаннях респонденти довіряють членам родини - 37,7%.
"Намагаються самостійно розібратися - 23,5%, довіряють знайомим, колегам, друзям - 20,7%, працівникам фінансових установ - 7,4%, нікому не довіряють - 19,8% опитаних", - додав експерт.
Коментарі
2