Українки частіше відкладають гроші на чорний день, непередбачувані витрати, відпочинок та ремонт та керуються принципом подумати двічі перш, ніж щось придбати, навіть за невелику суму коштів. Відкладають гроші 28% жінок та 20,5 % чоловіків.
Про це під час прес-конференції розповів Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.
Відповідне соціологічне опитування було проведене компанією з маркетингових та соціальних досліджень "ГФК Україна". Дослідження стосувалося фінансової грамотності населення. Загалом було опитано тисячу респондентів, де серед них 49% чоловіків та 51% жінок. Взяти участь у дослідженні могли громадяни від 16 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці відкладають менше 500 гривень на місяць. Більшість - "на чорний день"
"Регулярне збереження коштів роблять 13% чоловіків і 16% жінок. Якщо гроші час від часу залишаються, то жінки ще й економніші. Із них 28% жінок відкладають ці кошти. При тому, що чоловіки це роблять лише 20,5%", - зазначив Мамедов.
Експерт підкреслив, що 15% українців звикли відкладати кошти. А 25% громадян економлять гроші час від часу, коли у них вони залишаються.
"Зазвичай збереження у нас роблять на чорний день та непередбачувані витрати. Переважно це становить 40,8%. На великі покупки та ремонт 21,2%, на відпочинок 14,5%. При цьому не шпурляються грошима на ліво і направо, як це не дивно, жінки. Принципом подумати двічі перш, ніж купити, навіть за невелику суму коштів, керуються 30,6% жінок і 22,5% чоловіків", - зауважив Мамедов.
Коментарі