У лютому в українських супермаркетах зросли ціни майже на всі продукти харчування. Цукор невпинно дорожчає протягом пів року, десяток яєць коштує вже 31 грн. Про причини подорожчання розповів Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.
"По-перше, впливає сезонний фактор. Ціни на продукти залежать від температури повітря. Зокрема й на ті ж яйця. Потепліє, і ціна почне знижуватися. Ближче до весни вартість яєць буде менша, звісно, за винятком днів перед Великоднем. Щодо цукру теж саме", - зазначив експерт.
Утім, вартість круп та виробів із борошна не знижуватиметься.
"Щодо круп, борошна, то тут подешевшання не буде. У нас, якщо подивитись на закупівельні ціни на зерно, то 2020 року вони зросли порівняно з 2019-м на 19 відсотків. Це багато, як для закупівлі. Адже зверху ще нараховується ПДВ, витрати з переробки тощо", - прогнозує економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Золоті" яйця та цукор: вартість продуктів зростає
За словами експерта, ціни на м'ясо зростатимуть слідом за цінами на зерно.
"На вартість м'яса впливає перш за все собівартість виробництва. Корма подорожчали – подорожчало м'ясо, молоко. Адже тварин треба годувати. І хоча ми багато вирощуємо, закупівельні ціни у нас не знижуються, а зростають. Як тільки почнеться випас худоби, ціни на м'ясо і молоко знизяться", - підкреслив експерт.
Подорожчання овочів експерт називає сезонним. Весною їхня вартість знизиться. Однак з фруктами цього не відбудеться.
"Овочі подорожчали теж сезонно. Згодом підуть тепличні. Вони спочатку будуть дорогі, а ближче до весни дешевшатимуть. У нас єдине болюче місце щодо імпорту - це фрукти. Вони не дешевшатимуть", - розповів Олександр Охріменко.
Як зазначив експерт, на полицях супермаркетів не так багато імпорту.
"Фрукти, частину овочів до нас в основному везуть із Туреччини. Навіть якщо взяти деякі макаронні вироби, які формально італійські. Але насправді вони виготовлені нашим виробником", - додав економіст.
На здорожчання продуктів впливають ціни на нафту та закриття малих бізнесів. Однак економічна ситуація покращується.
Коментарі