четвер, 23 лютого 2017 21:55

Спецтема: Війна на Донбасі

"Без підтримки населення Донбасу ми цю війну не виграємо" - волонтер

"Без підтримки населення Донбасу ми цю війну не виграємо" - волонтер
Волонтер Андрій Ковч

На Сході країни потрібно пропагувати ідею українського Донбасу. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив волонтер, депутат Львівської облради Андрій Ковч.

Чоловік разом з львівськими волонтерами привіз українські книжки для будинку дитячої та юнацької творчості міста Авдіївка.

"На початку війни поширювалась така думка, що нам потрібно відмовитися від Донбасу, як від злоякісної пухлини. Вважаю, що це б не зупинило нашого ворога. Його геополітичні апетити значно більші ніж Донецька і Луганська області. До того ж, це наші землі, які я не бачу підстав комусь віддавати. Про який можна говорити сепаратизм Донецька чи Луганська? Коли Донецьк чи Луганськ існував окремо від території України?", - каже волонтер.

На його переконання, мешканці Луганщини в більшій мірі є носіями української культури ніж жителі Донеччини.

"Ментальність луганчан і донеччан дуже відрізняється. Луганщина – це земля хліборобів. Там багато сіл, де люди зберегли українську культуру. Минулого року на День Незалежності я мав нагоду побувати в селі Мілове в Луганській області, через яке пролягає кордон з Росією. Я був вражений, коли бачив там людей в колоритних вишиванках. Також бачив як поблизу російського кордону йшли дві пані, одна одягнена в синю сукню, інша в жовту. Це виглядало як жовто-блактиний прапор і я впевнений, вони одяглися так навмисно", - розповідає Андрій Ковч.

За його словами, без підтримки місцевого населення, Україні цю війну буде важко виграти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вискочив з душу голий на вулицю, коли по будинку вистрелив сепарський танк", - боєць АТО

"Поки ми не зможемо показати, що ми є однією нацією, до тих пір вони будуть вважати нас завойовниками, які прийшли на їхню землю. Змінити думку місцевих ми можемо увагою, піклуванням і передачею своєї культури. Коли вони зрозуміють, що ми не їмо дітей, не торгуємо рабами вони усвідомлять, що ми є тими, хто бажає бути разом. Ми їх змінимо. Адже якщо комусь вдалося їх зазомбувати, їх однозначно можливо роззомбувати", - вважає волонтер.

На його думку, якщо старших людей на Донбасі змінити важко, то середнє покоління і діти готові сприймати нову інформацію.

"Їхня проблема в тому, що вони не відчувають себе українцями, бо не виховувались в дусі українського патріотизму. Нас десятиліттями роз'єднували. Тому зараз потрібно пропагувати ідею українського Донбасу. Веземо дітям україномовні книжки з патріотичним забарвленням, які сповідують дух козацтва та князів Київської Русі, які показують, що Україна має велику і багату історію. На території Донбасу колись жили козаки і відомі громадські діячі. Якщо сказати, що ви є нащадками цих славних українців, можливо з часом, вони зрозуміють, що українцем бути гордо і треба цим пишатися", - говорить волонтер.

"Діти у нас більш українізовані за дорослих – в школах спілкуються українською мовою. Немає такої проблеми, що вони її не розуміють чи не хочуть вчити. У кожній школі Авдіївки є україномовні класи, які існують ще з 1994 року. А з минулого року набираємо перші класи тільки з українською мовою навчання", - розповіла вчитель ЗОШ №7 і методист відділу освіти міста Авдіївка Людмила Сіліна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Місцевих кликали на Майдан і на війну, але вони завжди казали "мы работаем" - доброволець

За її словами, сьогодні в Авдіївці працюють всі школи, в місті є світло та опалення, а обстріли по житловим кварталам дещо зменшились.

"По житловим будинкам зараз менше гатять, більше по "промці", хоча вже не так інтенсивно як раніше. Коли були обстріли 31 січня і 1 лютого, два дні діти вчилися дистанційно. Деякі сім'ї з дітьми виїхали. Людям до цього вже не звикати, стараємось один одному допомагати", - каже вчителька.

Бойовики на Донбасі влаштували українцям етноцид. Про це розповів Дмитро Снєгирьов, голова громадської організації "Права справа".

"Майже всі ті, хто усвідомлює себе українцями, залишили або прагнуть залишити окуповані території, знаючи, що там на них чекає неминуча загибель саме через національну самоідентифікацію. Те, що етнічні українці Донбасу бояться за своє життя, є свідченням реального етноциду в регіоні", - сказав експерт.

За його словами, навіть після повернення Донбасу під контроль України, місцеві "продовжуватимуть свою стару пісню про "услышьте Донбасс".

Зараз ви читаєте новину «"Без підтримки населення Донбасу ми цю війну не виграємо" - волонтер». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 25817
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну будь-якими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути