Ексклюзиви
Неділя, 11 червня 2017 00:17

"У Франції витрати пропорційні доходам" - українка ділиться досвідом

Автор: із сімейного архіву Наталії Сімерецької
  Наталія Сімерецька заміжня за французом 45-річним Філіпом. Виховують двох синів.
Наталія Сімерецька заміжня за французом 45-річним Філіпом. Виховують двох синів.

У Франції вигідно працювати час від часу, якщо у пріорітеті сім'я і діти. Витрати пропорційні доходам. Тим, хто втратив роботу, допомагає біржа по безробіттю, вони платять менше податків. При цьому на біржі праці отримують суми, трохи менші за зарплату. Про це Gazeta.ua розповідає українка Наталія Сімерецька, яка 15 років живе у Парижі.

"В кінці року роботодавці декларують доходи працівників за 12 місяців. Враховують також додаткові заробітки. Я зараз на біржі праці. Розповім чому. По-перше, отримую виплати на 300 євро менші, ніж мала зарплату. По-друге, минулого року я працювала. Нам задекларували суму більшу лише на п'ять тисяч. Але при цьому працювала день і ніч, рідше бачила своїх дітей. Ще й змушена платити більше податків, бо маю роботу. Наприклад, для дитини у шкільній їдальні є десять тарифів. Чим більше заробляють батьки, тим більше платять за харчування дитини. Припустимо, один заробляє тисячу євро і платить два євро в день. А інший вісім тисяч євро і платить вісім євро за тарілку, - розповідає Наталія.

Але французи переважно таки є трудоголіками. Усі працюють і потрапити для них на біржу - це жах. Вони привчені платити налоги і задоволені цим . Після народження довгожданої дитини, її через 3 місяці віддають у дитячі ясла й повертаються до праці".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урок української мови коштує 1450 гривень — українка про життя в Австралії

Автор: із сімейного архіву Наталії Сімерецької
  Французи звикли жити комунами. Якщо в них село — на його розбудову всі скидаються, хто скільки може.
Французи звикли жити комунами. Якщо в них село — на його розбудову всі скидаються, хто скільки може.

У Франції є податок за те, що живеш у цій країні. Фактично це плата за повітря.

"Мій чоловік не хоче бути власником квартири. Тут дуже багато різних податків. Якщо маєш квартиру повинен щороку платити податок на землю, на якій стоїть будинок, на нерухомість та на послуги комунальників. Навіть, якщо живеш в орендованій квартирі, платиш державі 100 євро з людини в рік. Гроші йдуть на ті красиві тротуари, квіточки, доріжки, ремонти. І те ніхто не вкраде. Ці гроші йдуть на людей. Навіть далеко в горах за тисячу кілометрів, якщо там є будинок, буде прокладений асфальт, каналізаці, Інтернет. Це було ще в 2002 роц. Також є податок на басейн, бо він вважається розкішшю"

Автор: із сімейного архіву Наталії Сімерецької
  Типове село Овернь у центральній Франції
Типове село Овернь у центральній Франції

Є також податки на плодоовочеві дерева, якщо вони ростуть на території вашої землі. Щоб піти з вудочкою на свою річку і ловити рибу потрібно купувати сертифікати.

"Тут наша різниця у ментальності. Податки платяться продумано. Якщо в селі у когось є яблуня чи корова, значить він не піде за яблуками чи молоком в супермаркет. Таким чином відбираєте у когось роботу. За тим же принципом ніхто нікого не підвозить, бо є таксі, - каже Натілія.

Мій чоловік, коли вперше приїхав на українську дачу запитав, чому не має спільної каналізації. Пояснюю, що не всі можуть за це заплатити. Хто дасть гроші за бабку пенсіонерку, яка має копійки. Чоловік питає: "А комуна?". Французи звикли жити комунами. Якщо в них село — всі скидаються хто скільки може, а не скільки в кого вистачить наглості. Для чоловіка було дивним бачити розкидане сміття. В них такого не має, все швидко прибирається".

Автор: із сімейного архіву Наталії Сімерецької
  Сільська церква, у якій наталія Сімерецька вінчалася з чоловіком.
Сільська церква, у якій наталія Сімерецька вінчалася з чоловіком.

Наталія Сімерецька заміжня за французом 45-річним Філіпом. Згодилася вийти заміж через добу після знайомства.

"Якби не кохання, ніколи б не залишила Україну, - каже Наталія. - Виходила за Філіпа без знання мови, розмовляли лише жестами. Не знаю, як наважилася на таку авантюру".

Має двох синів і 15 років щасливого шлюбу. Gazeta.ua розповіла про особливості французького весілля.

Зараз ви читаєте новину «"У Франції витрати пропорційні доходам" - українка ділиться досвідом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі