субота, 04 травня 2019 00:15

Розповіли, як влаштувались українці в Еміратах
7

У Наташі з новою родиною немає культурних розбіжностей.
Фото: segodnya.ua
Настя любить прогулянки містом.
Арабська кави. В етнографічному селі Heritage Village.
В пустыню на джипе Алексей ездит с "арабским хохлом"
Найцінніше, що Олексій отримав під час роботи в ресторані, - вміння налагоджувати контакт з різними національностями.

Еміратська діаспора на 90% складається з людей 25-35 років. Школи та садочки тут можуть обходитися до $ 6000/місяць, тому ОАЕ більше підходять для холостяків, ніж для родин з дітьми. Місцевого населення в країні всього 11 відсотків, решта – емігранти. При цьому громадянство отримати практично нереально, через що в країні постійна "текучка" кадрів.

В середньому, як розповідає колишній куратор української діаспори Василиса Ганджа, люди тут живуть 3-5 років, після чого повертаються до України або шукають іншу країну, щоб пустити коріння, пишуть на ресурсі "Сегодня".

Гастролі і весілля

2006 року Наталія Кудря поїхала на три місяці до Дубая з гастролями, вийшла заміж за мусульманина, і вподобала азіатську кухню.

"Наша трупа виступала в театрі, де замість звичайного залу був ресторан. Я була вокалісткою, – розповідає Наташа. – Шоу так сподобалося, що нам запропонували затриматися. Коли контракт закінчився, я залишилася там у відпустку. Тоді і зрозуміла, що вже звикла до тутешніх красот, розпорядку життя і до бездоганного сервісу. Сумую тільки за своїми близькими".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Діти починають шукати роботу з десяти років" - українка розповіла про особливості життя в Лондоні

Саме в Дубаї Наташа познайомилася зі своїм чоловіком. Після шоу-бізнесу працювала викладачем музики, а зараз знаходиться в декреті і виховує дочку:

"Мій чоловік – мусульманин. Ми вирішили не піднімати тему релігії, щоб не було ніяких розбіжностей. Мені спочатку було легко тут адаптуватися, оскільки зрозуміла: до чужого монастиря зі своїм статутом не зайдеш. Культури у нас дуже різні. Араби часто шкодують нас: "Ах, як шкода, що ви такі невіруючі. Ходите голі, роздягнені, тому на небесах вас чекають пекельні страждання!". Але дивитися на красивих українських жінок їм, звісно ж, подобається. Оскільки я блондинка, то звикла до підвищеного інтересу до себе: до мене вже тисячу разів підходили жінки, запитували про колір волосся і просили номер стиліста, який так вміє фарбувати. І дивувалися, дізнавшись, що це мій натуральний колір! Азіатам подобається переймати європейські стандарти краси. А ось нашу культуру в цілому вони не розуміють".

Автор: segodnya.ua
  Арабські жінки підходять поцікавитися, як стати блондинкою.
Арабські жінки підходять поцікавитися, як стати блондинкою.
Перший час їзда вулицями нагадувала якусь комп'ютерну гру, зізнається Наталя. Хмарочоси, вогні машин схожі на комп'ютерну графіку. А на будь-якій пальмі або камені може виявитися відеокамера.

"Всі державні установи пов'язані між собою, – пояснює Наталя. – Якщо не виплатив штраф за перевищення швидкості – людину навіть не випустять з країни, поки вона не заплатить за рахунком. До речі, у нас тут консули – чудові люди! Всі "щирі українцi", з ними дуже приємно завжди зустрічатися, спілкуватися, вирішувати питання щодо документів. Якщо їхати до Еміратів надовго, потрібно обов'язково запастися протизапальними, знеболюючими і антибіотиками. Перший похід до місцевої лікарні виливається в $ 500, а багато медикаментів продають тільки за рецептом. Причому перші півроку хворіють всі емігранти. Думаю, справа в кондиціонерах – їх забувають чистити. Я теж перші півроку практично не переставала кашляти, поки не адаптувалася".

Наталя каже, що українці найчастіше працюють в музичній сфері – вчителями в музичних школах, в нічних клубах і кабаре. Також наших можна зустріти як продавців одягу, взуття, годинників. Дуже багато українських дівчат в модельному бізнесі.
Автор: segodnya.ua
  У Наташі з новою родиною немає культурних розбіжностей.
У Наташі з новою родиною немає культурних розбіжностей.


"Нам є чим пишатися: одна українська жінка стала менеджером Дубаймолла, – каже Наталя. – Це найбільший торговий центр в світі! До речі: українкам заборонено законом бути хатніми робітницями! Ми дуже красиві, і українка в будинку – удар по самолюбству арабок. Місцеві жінки ходять в чорних абаях і хустках. Все, що вони можуть показати, – це хороший манікюр, дороге взуття, сумка, годинник, макіяж і хороший автомобіль".
Бонуси: особистий водій в ОАЕ і стоматолог в Києві
Маркетолог Анастасія Погиба відома завдяки "Дубайським історіям" – україномовному блогу про подорожі в Instagram. Вона приїхала до ОАЕ не стільки заради заробітку, скільки втілити свою мрію. Анастасії вислали запрошення і контракт в ОАЕ після онлайн-співбесіди.

"Для IT-компанії, куди мене запросили, був важливий диплом про вищу освіту і рекомендації попередніх роботодавців", – розповідає Настя.
Автор: segodnya.ua
  Настя любить прогулянки містом.
Настя любить прогулянки містом.
Після надання необхідних документів роботодавцю компанія забезпечила її не тільки квитком, візою і страховкою, але надала житло в готелі і навіть особистого водія на два тижні.
"Дівчатам, які одні переїжджають працювати до ОАЕ, я не раджу погоджуватися на роботу з зарплатою, якої б вистачило тільки на їжу і транспорт, – ділиться Настя. – Яким би гарним на картинках не було місто, його неможливо полюбити, якщо там у вас якщо там у вас нічого немає, крім койко-місця. У вільний час я намагаюся ходити до зали, вести блог, їздити на пляж. Сумую за київськими прогулянками в парку на свіжому повітрі, хорошим кіно, фестивалями під відкритим небом, по хрусткому снігу під ногами. В Україні набагато дешевше і якісніше ремонт одягу та взуття, стрижка. В Україні я буваю мінімум тричі на рік. Намагаюся не пропускати сімейні свята. Буває прямо з аеропорту я їду до стоматолога. Лікування зуба в Дубаї обійшлося б в півтора-два рази дорожче, ніж купити квиток до Києва! З ОАЕ я привожу фініки з цукатами або в шоколаді. Іноді, для знайомих, я привожу телефони – в Еміратах техніка коштує дешевше, ніж в Україні. А ось до Дубая везу з собою мед, варення, зефір, гречку, вино і косметику.
Автор: segodnya.ua
  Арабська кави. В етнографічному селі Heritage Village.
Арабська кави. В етнографічному селі Heritage Village.
Ефект вітрини: дорогі дитсадки і праця цілодобово
Олексій Чусов переїхав до Дубая з дружиною і дочкою 2012 року: його запросили працювати менеджером зали в дорогому ресторані.

"Утримувати дитину в Еміратах нереально дорого, – ділиться наш герой. – Дитячий садок обходився нам близько $ 2000 на місяць. І це без харчування: враховуючи мультинаціональність міста, кожен вважає за краще свою їжу. Пощастило, що ми знайшли садок неподалік моєї роботи. Вранці загортали снеки, а в обід шеф-кухар нашого ресторану готував обід, і я в перерві ніс його дочці. Але великі і міжнародні компанії іноді покривають працівникам витрати на садок і школу, медичну страховку та раз на рік квитки на літак. Особливо, якщо ти – кваліфікований спеціаліст".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожен п'ятий працює за кордоном - високі ціни і особливості життя в Непалі

Зате в Дубаї дуже багато парків з атракціонами, і є де погуляти навіть при спеці в +50 градусів. Можна пограти в стрілялки, пострибати на батуті та, звісно ж, наїстися морозива. Дорослим теж є чим зайнятися у вільний час.

"У мене є один приятель Хасан – ну просто "арабський хохол", – сміється Олексій. – Він може годинами безперервно говорити інсценівками і алегоріями. З ним ми іноді вибиралися покататися на джипі в гори. Емірати – це країна, до якої приїжджають заробляти або робити бізнес. Витрачати багато на розваги нераціонально – потрібно відкладати. Тому нас зібралася невелика компанія російськомовних для ігор в "Мафію".

Автор: segodnya.ua
  В пустыню на джипе Алексей ездит с "арабским хохлом"
В пустыню на джипе Алексей ездит с "арабским хохлом"
"Що Емірати – це вітрина, яка себе продає: "Приїжджайте, у нас золоті банани ростуть прямо на деревах, а гроші валяються на підлозі", – з посмішкою говорить наш герой. – Але щоб їх заробити, потрібно добре попрацювати. Бувало, я приходив на ранкову зміну і працював до 3 години ночі (майже добу!). А наступного ранку – приходив відкривати ресторан... Бувало, працював без вихідних кілька тижнів поспіль, щоб закріпити результат. На другий рік постійні відвідувачі вже почали зі мною вітатися і кликати по імені. А на третій все вже знали, що я з України, цікавилися ситуацією в нашій країні і додавалися в Facebook. У такої роботи є два плюси. Якщо ти не дурень, стаєш хорошим психологом: розумієш, з ким можна пожартувати і як працювати з запереченнями. Я завжди відрізняв наших за манерою одягатися і прикурювати сигарету. Їм я сам приносив меню і говорив російською: "Здрастуйте". Це багатьох дивувало, а мені було приємно. Другий плюс моєї роботи – нескінченне пізнання. Наприклад, працюючи в ресторані, я освоїв науку продажу алмазів! Дізнався, як їх обробляють, як продають. А також – як обманюють при продажі, як не попастися і як обдурити того, хто хотів обдурити тебе".

Спочатку Олексію дуже подобалися Емірати. До того моменту, коли розпочалася літня задуха.

"Раніше це було екзотикою, а потім я занудьгував за "пушкінською осінню", – ділиться Олексій Чусов. – Взагалі я мрію жити в Японії: у них багато дивного, але мені імпонує їх поняття честі. В Еміратах не крадуть тільки тому, що всюди камери. Якщо зловлять на крадіжці – посадять до в'язниці або депортують. Як сказав один місцевий: "Арабам не потрібна демократія. Їм потрібна палиця, і щоб нею лупили, інакше буде хаос". Олексій зміг перевірити цю мудрість на власному досвіді, коли намагався вибудувати демократичні відносини з підлеглими: "В обличчя вони тобі кланяються, а відвернешся – тут же готові плюнути в спину".
Автор: segodnya.ua
  Найцінніше, що Олексій отримав під час роботи в ресторані, - вміння налагоджувати контакт з різними національностями.
Найцінніше, що Олексій отримав під час роботи в ресторані, - вміння налагоджувати контакт з різними національностями.
Пристрасті: до Еміратів за чоловіком
Руслан Швець і Анастасія Григорович зустрічалися ще в університеті, де обидва навчалися на юридичному факультеті. Зараз вони одружилися, живуть і працюють Дубаї. Але 3 роки тому все було зовсім інакше:

"Про мій переїзд до ОАЕ можна написати книгу, – ділиться Настя. – Руслан завжди був налаштований на переїзд. Батьки його завжди підтримували в цьому, а ось мої, навпаки, були категорично проти. Мама бачила мене юристом, обіцяла, що мене не випустять за кордон, і забирала паспорт! Одного разу, поки вранці вдома нікого не було, я зібрала речі і покинула країну. Сівши до літака, я зателефонувала тільки бабусі. Вона мене заспокоїла, що все обійдеться, що я повинна сама вибирати, як прожити своє життя. Це мене надихнуло. Мамі я відправила смс: "Вибач, але ти не залишила мені вибору".

Своїм рішенням Настя ошелешила всіх родичів. Родина розділилися на два табори: "Вау, молодець, ризикнула" і "Як вона могла так вчинити з батьками, втікачка".

"Головною умовою переїзду було те, що я стану дружиною Руслана, – розповідає Настя. – Ми розписалися 21 травня, як він і хотів. Це була дата весілля його батьків. Вони були для Руслана прикладом щасливого сімейного життя. Цього дня мама вперше знову заговорила зі мною, і поступово все налагодилося. Вінчались ми вже в Україні: запросили 150 гостей, святкували 3 дні.
Автор: segodnya.ua
  Мечеть шейха Зайда. Подорож в Абу-Дабі на вихідні.
Мечеть шейха Зайда. Подорож в Абу-Дабі на вихідні.


Коли я повертаюся до України, я рву траву прямо з газону біля аеропорту і починаю дихати на повні груди. Свіже повітря в ОАЕ влітку – рідкість. У батьків мене завжди чекають пюре і курячі котлетки. А з собою я везу фініки і лічі, мангустін і зелений кокос. Для батька – кава".

Спочатку до Еміратів поїхав Руслан – в розвідку. Перший рік він тут жив один, працював офіціантом в режимі: робота-дім. Зараз він – менеджер в ресторанному бізнесі, але у вільний час все одно підробляє. Він уже змінив дві машини, і зараз їздить на BMW Х5:

"Я давно готувався до переїзду. В Еміратах знайома допомогла мені розібратися з документами. Тут дуже велика українська громада, ми збиралися разом на День незалежності. Людей, які з СНД, дуже легко впізнати, особливо туристів. Вони думають, що можуть поводитися як захочуть, якщо у них є гроші. В таких випадках я розмовляю англійською. Найбільше в ОАЕ мені подобаються чистота і технології, навіть ДТП можна оформити через смартфон. Коли приїжджаю додому, відчуваю цей контраст. Одного разу навіть довелося зробити зауваження братові – щоб не смітив".
У Чехії кожна пристойна людина повинна займатися спортом, пити пиво і мати собаку. Володар немовляти отримує менше уваги і сюсюкання від чехів, ніж господар симпатичної собаки.
Зараз ви читаєте новину «Розповіли, як влаштувались українці в Еміратах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути