вівторок, 18 червня 2019 04:30

Ким найвигідніше працювати у Чехії

Автор: фото надане Анастасією Вінник
  Робота в Чехії: українка розповіла, хто отримує найбільшу зарплату
Робота в Чехії: українка розповіла, хто отримує найбільшу зарплату
У Чехії вигідно працювати офіціантом. У них досить достойні заробітки, завдячуючи вдячним клієнтам розважальних закладів.

Зокрема, у Празі офіціанти отримують $1,5 тис. Ще стільки ж можуть мати чайових.

"Це місячний заробіток у звичайній піцерії чи кафе у центрі столиці. Якщо порівняти, то в Україні разом з чайовими можна заробляти тисячу доларів. У Чехії виходить спокійно 3 тисячі доларів", - говорить Gazeta.ua киянка Анастасія Вінник. Працевлаштовує українців у Чехії.

Добре платять гувернанткам, прибиральницям готелів, будинків, різним працівникам на автомобільних заводах, продавцям. Якщо є водійські права, то на заводі зарплата карщика не менше $1,5 тис.

"Особливо у Празі великий потік туристів. 70 відсотків продавців у магазинах – українці. Також затребуваний весь клас робітничих професій. Чехи ледачкуватий народ. Працювати не хочуть. Шукають легку роботу", - каже дівчина.

Найвигідніше їхати сімейним парам. За три місяці можуть додому привезти 5 тисяч доларів.

"Одна пара з Кривого Рогу поїхала на 3 місяці спеціально, щоб заробити на квартиру. У їхньому місті 1-кімнатна квартира в новобудові саме стільки і коштує, - каже Анастасія. - Не радила б їхати на заробітки тим, хто курить і полюбляє випити. Їх чекає розчарування. В Чехії лиш одна пачка цигарок не менше 150 гривень".

Автор: фото надане Анастасією Вінник
  Робота в Чехії: українка розповіла, хто отримує найбільшу зарплату
Робота в Чехії: українка розповіла, хто отримує найбільшу зарплату

Чехи дуже цінують українських заробітчан. Особливо зараз, коли Німеччина налаштована відкрити в'їзд для українців з січня, зауважила киянка.

"Чехи це розуміють, бо зарплати будуть абсолютно інші. Змушені будуть їхати в Німеччину. Особливо цього бояться поляки. У них і так менші зарплати для українців. Тоді в Польщі взагалі нікому буде працювати на робочих спеціальностях", - каже Анастасія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб замінити розетку треба запитати дозволу - українець про особливості бізнесу в Чехії

Щоб у Чехії працювати стоматологом потрібно пройти практику та здати два іспити, розповідає Олег Курилів родом із Івано-Франківська. Три роки працює стоматологом у Чехії. Живе у Празі.

У Чехії не вистачає лікарів, і не лише стоматологів. До прикладу, лише в Франківську щороку випускається понад 200 стоматологів. В Україні — понад дві тисячі, а то і більше. Лікарів готує лише один Карлів Університет. Форма навчання - державна. Тому щороку випускається майже 100 студентів-стоматологів.

Зараз ви читаєте новину «Ким найвигідніше працювати у Чехії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути