У Чехію найбільше їдуть жителі Чернівців, Харкова, Чернігова, Донецької, Хмельницької та Херсонської областей.
"Якщо порівняти зі столицею, то з цих регіонів втричі більше виїжджає шукати кращих заробітків ніж мали вдома. Це люди, які мають вищу освіту. Працювали на стабільній роботі, але зарплати їх не влаштовували", - говорить Gazeta.ua киянка Анастасія Вінник. Працевлаштовує українців у Чехії.
Дівчина закінчила інститут міжнародних відносин на спеціальності "Міжнародний туризм".
"В Україні для старту життя мені б не вистачило 10-15 тисяч, щоб відкласти на житло. Щоб відкласти тисячу доларів, треба заробляти дві. Після закінчення університету думала, яку країну обрати. То ж взяла квиток до Чехії. Варіант поїхати на роботу в Польщу відпав після численних відгуків про малі зарплати і найголовніше – відношення за останні роки. Їх дратує величезний потік українців на роботу. Вони займають усі робочі місця, а полякам доводиться шукати роботу в Німеччині. Мої знайомі, які там вже два роки живуть і працюють у Польщі, задумались над переїздом в Чехію або повернутись до України", - каже Анастасія Вінник.
Пропонує лише ту роботу українцям, на якій працювала сама або перевірила умови роботи.
"Зараз українці більше довіряють тим, хто вже працює або працював. Все почалося з того, що ми працевлаштували друзів на завод. На ньому працювали ми. Після них – ще п'ятьом знайшли роботу. Зрозуміли, що є попит. Стали давати рекламу. З усіма зустрічались. Якщо з інших міст, то спілкувались в соцмережах. Показували житло, візи. Шукаємо агенцію, яка буде з нами співпрацювати. Такі компанії важко знайти", - додала Анастасія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів про особливості роботи стоматологом у Чехії
У Чехії вигідно працювати офіціантом. У них досить достойні заробітки, завдячуючи вдячним клієнтам розважальних закладів. Зокрема, у Празі офіціанти отримують $1,5 тис. Ще стільки ж можуть мати чайових.
Добре платять гувернанткам, прибиральницям готелів, будинків, різним працівникам на автомобільних заводах, продавцям.
Коментарі