24 серпня, о 18:00 відбудеться відкриття виставки "Сон розуму", за мотивами серії офортів Франциско Гойі Caprichos у Музеї сучасного мистецтва Одеси.
Трохи більше 200 років тому, спостерігаючи за сучасними громадськими порядками, іспанський художник Франциско Гойя створив цикл "Капрічос" – нещадну соціальну сатиру в гравюрі. Сміливі у своїй прямолінійності "вигадки" передбачили традицію критичного реалізму 19 століття, і, більше того, виявились цілком співзвучними сучасному художньому мисленню. Популярна культура ефектно викриває вади сучасної людини, дозволяючи кожному впізнати в цій "сучасній людині" себе. Постулат Фройда про те, що будь-яка патологія – це варіант норми, став як ніколи актуальним у захищеному анонімністю інтернет-просторі. Набираючи в Google найнепристойніше запитання, користувач дізнається, що не тільки його цікавить те, про що "нормальній" людині забороняється навіть помислити. Більше того, є люди, готові ділитися відповідним досвідом і навіть порадами. У цьому просторі відбувається повне розчинення діалектики пороку/доблесті, низького/піднесеного, девіації/норми. Цим проектом українські художники заявляють про право кожної людини на своє власне, дуже особисте "збочення" – без навішування "непорочним" суспільством ганебних ярликів на його власника, на зразок "збоченеця", "недоумкуватого", "маніяка", "повії" чи "скаженого".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До України можуть привезти картини Фріди Кало у 2016 році
У проекті візьмуть участь художники Ілля Ісупов, Антон Логов, Микита Кравцов, Микита Кадан, Стас Волязловский, Техно Романтик, Олександр Ляпін, Роман Громов, Анна Войтенко, Дмитро Бугайчук, Анатолій Бєлов, Микола Коломієць, Світлана Струк.
Кураторами виставки є Антон Логов, Микита Кравцов, Марія Ланько. Координатори – Роман Громов, Сергій Бакуменко.
Коментарі