Письменники різних країн стали жертвами полювання на ще не видані рукописи. Шахраї в електронному листуванні видавали себе за агентів або редакторів. Просили надіслати тексти. Потім або зникали, або викладали в мережу.
"Цього місяця книжковий веб-сайт Publishers Marketplace оголосив, що видасть роман "Re-Entry" Джеймса Хеннахама. Йдеться про трансгендерну жінку, яка відсиділа у чоловічій в'язниці. Книгу відредагував Бен Джордж. За два дні Хеннахем отримав електронного листа від Джорджа з проханням надіслати останній чорновик рукопису. Потім редактор повідомив письменнику, що не просив рукопис", - йдеться у статті The New York Times.
Ця шахрайська схема розпочалася щонайменше три роки тому. Націлена на авторів, агентів та видавців. Найчастіше помічали в таких країнах: Швеція, Тайвань, Ізраїль та Італія. Цього року різко збільшилась кількість випадків у Сполучених Штатах. Сягнув найвищих рівнів восени, під час Франкфуртського книжкового ярмарку. Як і більшість цього року, проводився онлайн.
Жертвами стали такі відомі актори, як Маргарет Етвуд, Ієн Мак'юен, Ітан Гоук. Також вкрали незакінчені версії книг "Знак для дому" (The Sign For Home) Блер Фелл, "Таке веселе століття" (Such a Fun Age) Кайлі Рід і "Тихіше" (Hush) Ділана Ферроу, "Гніздо" Синтії Д'Апрікс Суїні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Секс і місто" перезапустять з майже оригінальним складом
Крадіжки сколихнули довіру до редакторів та літературних агентів. Так як письменники віддали чорновик, з помилками та непроробленими сюжетними лініями, немає сенсу продовжувати написання, так як історію викладають у відкритий доступ.
Експерти з кібербезпеки не розуміють, яку вигоду отримували шахраї, адже ті не вимагали викупу. Погрожували викинути роботу автора, над якою той працював роками, але не пропонували ціну.
Як виник задум роману "Амадока" і яким був період його створення, в інтерв'ю Gazeta.ua розповіла письменниця Софія Андрухович.
Коментарі