17 листопада у львівській галереї "Дзиґа" на вулиці Вірменській, 36 відкрили виставку "Колекція" відомого ужгородського сучасного митця Габріела Булеци. Габріел Булеца народився в м. Ужгород, закінчив місцевий мистецький заклад, є учасником закарпатських, українських і міжнародних виставок та пленерів.
Виставка у Львові - це ще одна спроба протистояти традиційним стереотипам про особистість митця та його індивідуалізм, яку Габріел Булеца розпочав ще у 1980-х. Підкреслити ідею інтелектуального змісту, автономії у тому, що твориш - лише кілька "параграфів" з концепції виставки.
На перший погляд його роботи схожі на абстракції, з ознаками фігуративного живопису. Об'єктом творчості виступає природа, одухотворена присутністю живих істот. Автор намагається бути гранично щирим і правдивим у відтворенні її характеру, настрою. На виставці представлені його найновіші роботи. Як тло використовує білий планшет та сірникові коробки. У них автор вмістив різні предмети – дзеркала, скло, іграшки, віск свічок, гриби, комах, і навіть людську кров.
"Нехай нікого не вводить в оману така архаїчна деталь, як сірникова коробка. Це тільки модульний контейнер, для складування матеріалу, а білий планшет - нестандартний піддон. Наші терени загалом архаїчні, а те, що у нас закрили останню сірникову фабрику, не спинить процес пізнання світу", - пише в анотації до своєї виставки автор.
Концептуальне мистецтво – один з найвідоміших напрямів у мистецтві 1960-70-х років. Його представники відмовляються від створення традиційного художнього витвору і звертаються до концептуальних "об'єктів", що виступають у формі проектів або ідей.
"Широкому загалу воно не зрозуміле і не подобається. Але я не намагаюся комусь подобатися, хоча, повір, добре знаю, що для цього треба робити, як малювати. Павло Бедзір прогнозував, що його мистецтво зрозуміють через 100 років. Я сподіваюся, що мене зрозуміють років через 50. Колись, через півстоліття з'явиться мистецтвознавець, що вивчатиме й описуватиме нашу епоху просто скаже, що наприкінці ХХ-го століття в Ужгороді зароджувалося актуальне мистецтво, – і серед перших, хто представляв його, назве мене", - каже про своє мистецтво сам автор Габріел Булеца.
Триватиме виставка у галереї "Дзиґа" до 30 листопада. Вхід вільний.
Коментарі