На цей проект молоду київську художницю Марину Талютто надихнули звичайні коробки з пенопласту для побутової техніки. Працювала над виставкою півроку.
Роботи в "Контейнері порожнечі" надзвичайно мінімалістичні. Коробки, вкриті білою штукатуркою. На стінах розвішані чорно-білі схеми квартир та будинків у розрізі з усією побутовою технікою, диванами, шафами, столами та вікнами.
- На схемах реальні квартири?
- Так, плани квартир - реальне київське житло друзів, родичів та й просто незнайомих людей. Відбирала по принципу різності планування - від однокімнатних до різних приватних будинків. Тут є складні багатокімнатні простори і зовсім прості. Пінопластові форми коробок я трансформувала в об'єкти, які також нагадують плани квартир за своєю формою з усіма вікнами, комірками і тому подібного.
- Чому лишили їх білого кольору?
- Бо вони нагадують білі стіни квартир. Виклала об'єкти поруч з планами щоб показати їхню схожість. Біле примарне місто з його багатоповерховими новими будинками, які чекають свого власника. Інколи вони багато років можуть стояти порожніми. А для більшості людей - власне житло - одна з мрій, цілей у житті.
- Назва "Контейнер порожнечі" символізує примарність такої мрії?
- Люди планують колись купити своє власне житло, тому вони формують в своїй уяві розташування майбутньої квартири, якою технікою побутовою вони її заповнять. Інколи мрія так і залишається лише мрією. Тому і сформувалася така назва проекту. Можна сказати, що квартири "для обробки" примарні, як замки на піску, і схожі на пустелю. Це мрія, якій не судилося матеріалізуватися і наповнитися живим життєвим змістом і щастям своїх мешканців. Після досягнення цієї мети виникне нова, людина матиме новий "об'єкт бажань" - і так до нескінченності...
Проект художниці Марини Талютто "Контейнер порожнечі" можна побачити в галереї "Боттега" по вулиці Михайлівській, 22б (неділя та понеділок вихідні).
Виставка триватиме до 10 серпня. Вхід вільний.
Коментарі
2