Напередодні Великодніх свят та приходу теплої пори року загроза шкоди від стихійної торгівлі різко зростає.
Про це сьогодні на прес-конференції заявив начальник відділу організації державної санепідемстанції України Віктор Ляшко.
"Стихійна торгівля виникає усюди, де є велике скупчення людей. Коли люди йдуть на роботу або з роботи, вони можуть купити вже готову продукцію домашнього приготування або напівфабрикат. Але в даному разі потрібно пам'ятати, що ці харчові продукти не проходять державну санітарну експертизу, тож ми не гарантуємо, що вживаючи їх ви не одержите також інфекційне захворювання", - нагадав він.
Ляшко також зазначив, що особливо небезпечними продуктами у точках стихійної торгівлі є молочні продукти, готова кулінарна продукція та м'ясо водоплавної птиці, особливо, подрібнене м'ясо або фарш.
"В разі купівлі подрібненого м'яса споживач може легко й швидко поширити сальмонельоз. Адже сальмонела перебуває у лімфатичних вузлах тварини, при переробці м'яса бактерії поширюються по всьому продукту і вже ціла страва з такого м'яса стає зараженою", - пояснив епідеміолог.
Окрім загрози гострих кишкових інфекційних хвороб, гельмітозів та небезпечних нітратів, споживання продуктів "з асфальту" загрожує споживачеві також отруєнням свинцем, яке спричиняє вже більш серйозні наслідки.
"На вулицях міста повно солей тяжких металів. Якщо просто біля дороги продаються продукти харчування - вони накопичують в собі ці солі. Одну дозу в 10 мг організм людини може й виведе через деякий час, але й це - важка доза. Тож якщо людина регулярно харчується тим, що купує на стихійних ринках, це може призвести до паралічу та невідворотних змін в організмі." - зазначив Віктор Ляшко.
Коментарі