Майже півтонни живої риби вилучили в стихійного торговця на вул. Шевченка в Полтаві. Ветеринарні інспектори кажуть, стихійних продавців риби побільшало.
— Стоять без жодних лабораторних висновків, — говорить 32-річний Роман Сухомлин з обласної ветеринарної міліції.
— Чоловік, в якого вилучили рибу, мав у Полтаві шість стихійних точок. Товар брав у Кременчуці та Кобеляках. Кожен тиждень перевіряємо таких продавців, але вони кажуть, їм простіше торгувати з вулиці, ніж морочитися з оформленням. Було таке, що штрафуємо, відійшли, а людина знову вийшла й торгує.
Інспектори кажуть, купувати таку рибу небезпечно. Вона може бути несвіжа. Продавці часто не повертають гроші за зіпсований товар.
Найбільше стихійних точок із продажу живої риби на вул. Шевченка в Полтаві, також продають її на вул. Зигіна. У п'ятницю, 27 січня, на вул. Шевченка жінка в довгій шубі просить 15 грн за 1 кг великих карасів. Менших віддає за 8 грн.
— Документів у мене січас немає, — каже перелякано. — Хазяйка взяла та десь пішла.
На центральному ринку Полтави майже всі продавці мають довідки з лабораторії про якість риби.
— За справку плачу кожен день почті 23 гривні, — каже чоловік, який торгує коропами та білим амуром. — Риба свіжа, вожу з села Мале Ладижине Полтавського району. За свій товар спокойний, бо ношу на аналізи кожен день. А вуличну ж ніхто не провіряє. І це плохо, бо рибою найстрашніше можна втравитися.
За місяць в області виявили 12 місць стихійної торгівлі живою рибою. За минулий рік таких ліквідували 80.
Коментарі