Ексклюзиви
Понеділок, 14 березня 2011 14:55

Член комітету з Шевченківської премії: Шкляр не може відмовитися від премії

Член комітету з Шевченківської премії: Шкляр не може відмовитися від премії

Можливе "перенесення" нагородження письменника Василя Шкляра суперечить положенню про Національну премію імені Тараса Шевченка. Про це пише член комітету з Шевченківської премії Олег Вергеліс.

У пункті 11 зазначеного положення прописано: "Національна премія присуджується авторові чи виконавцеві один раз за життя".

Заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман заявляла, що "в указі президента передбачено, що письменник не відмовився від премії, а попросив її відкласти...Він отримає цю премію, коли для цього прийде час".

Однак, за словами Вергеліса, "такого пункту - про "відкласти" - не існує - ані в старому, ані в новому Положенні про Національну премію".

У тексті звернення Шкляра до президента Віктора Януковича сказано: "Хочу засвідчити Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження...Моя позиція, пане президенте, жодним чином не стосується Вас особисто...".

"А чому фігура цього міністра не обурила висуванця-письменника ще в період обговорення його ж роману: на першому, на другому, навіть на третьому етапі? Але ж ці етапи тягнуться ще з осені 2010-го! І міністр був той самий. І творив - те саме. І "відмовитися" від премії можна тоді, коли вона хоча б у тебе в руках, коли вже лауреат. А цей письменник - і не отримав, і не лауреат", - пише Вергеліс.

Так чи інакше, на його думку, Шевченківській премії, її репутації, "завдано шкоди ганебної. Причому у рік ювілейний. 50-років, як-ніяк".

В указі президент Віктора Януковича про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка у 2011 році не було прізвища Василя Шкляра.

Сам Шкляр заявив, що отримання премії є важливим для нього. При цьому він зазначив, що так само важливим для нього було висловлення власної громадянської позиції. Письменник впевнений, що отримає цю премію.

Зараз ви читаєте новину «Член комітету з Шевченківської премії: Шкляр не може відмовитися від премії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 482
Голосування Який з українських музичних фестивалів цього літа ви вважаєте найкращим?
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Файне місто
  • Leopolis Jazz Fest
  • ZaxidFest
  • Джаз на Дніпрі
  • Бандерштат
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода