8–10 вересня у Полтаві пройшов четвертий рок-фестиваль "Маzепа-фест". На ньому вперше виступили бандуристи та лірники.
Кобзарі сходяться на Співоче поле імені Марусі Чурай о 16-й. Лірник Сашко Власюк, 40 років, Тарас Силенко, 34 роки, та його 12-річний син Славко, із довгим русявим оселедцем, сідають у першому ряді. Усі троє у вишитих сорочках і полотняних штанах. Поруч грає на бандурі Микола Мошик, 64 роки.
— У березні 2005 року я написав "Думу про помаранчеву революцію", — хвалиться він. — Але тут її не співаю, бо фестиваль присвячено Мазепі.
Посередині сцени висить двометровий портрет українського гетьмана. Ліворуч — картина 67-річного художника та бандуриста Івана Новобранця: Юрій Змієборець у червоних шароварах відбирає булаву в червоного змія і передає її Мазепі.
— Змій — це символ комуністичного режиму, — пояснює автор. — Картину я написав за тиждень після проголошення незалежності.
Глядачі пили пиво й галасували.
— На сцені проходять сакральні речі. Поважайте історію, — звернувся до публіки бандурист Тарас Компаніченко, 37 років.
Першого дня фестивалю показали стрічку Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу". 9 і 10 вересня виступали рокові гурти: "Мандариновий рай" із Черкас, "Фліт" із Івано-Франківська, київський "Абздольц" та львівський "Файно".
На сцені встановили скриньку для грошей на пам"ятник Іванові Мазепі. Його створюватиме київський скульптор Микола Білик. Найбільше вніс 45-річний режисер і ведучий фестивалю Сергій Архипчук — $100. Лірник Сашко Власюк віддав увесь гонорар із фестивалю — не зізнався скільки. За два дні зібрали 2100 грн. У середньому бронзовий меморіал коштує від $30 тис. Пам"ятник Мазепі стоятиме у Полтаві на початку Каштанової алеї навпроти готелю "Київ".
Коментарі