— Діти з прифронтових територій Донбасу — незвичайні. Вони такі ж щирі й талановиті та розумні, як їхні ровесники з інших частин України. І одночасно особливо вразливі. Їм щодня доводиться справлятися з проблемами, з якими часто не під силу впоратися навіть дорослим. Війна змусили їх рано подорослішати, — каже меценат Людмила Русаліна на відкритті виставки "Україна очима дітей АТО" в адміністрації Дарницького району Києва.
— З радістю підтримую творчі проекти. Особливо спрямовані на допомогу підліткам, які цього потребують. Як мама п'ятьох дітей, добре знаю, наскільки важлива підтримка й увага для кожної дитини. Важливо знати, що поруч завжди є люди, яким не байдуже. Переконана, що чужих дітей не буває. Кожен із нас може допомогти у міру своїх можливостей. Мова йде не лише про матеріальне. Малечі потрібне спілкування, увага й турбота.
За результатами Всеукраїнського конкурсу малюнка організатори проекту відібрали 27 дітей із Донбасу. Вони відпочили в оздоровчому таборі "Арніка" у Воловецькому районі на Закарпатті.
— Наша мета — оздоровити та провести реабілітацію дітей із прифронтової зони методами арт-терапії. Це один із найкращих способів допомогти їм забути про страхи війни. Юні художники могли ближче познайомитися з культурним надбанням Західної України. Відчути радість спілкування з цікавими людьми, — продовжує Людмила Русаліна.
Проект "Дитинство без слів" пройшов у рамках дев'ятого Арт-каравану Дружби з мистецької реабілітації. На виставці у Дарницькій РДА представили надіслані на конкурс малюнки, а також ті, що створили після реабілітації. Загалом було 30 робіт.
— Завдання конкурсантів — показати Україну, — розповідає лідер молодіжного руху "Здорова Україна" Станіслав Липовський.
— Надіслані роботи були в темних кольорах: чорні, сірі. Часто діти ділять аркуш на дві частини. На одній зображують війну. На другій — мир, бо дуже його прагнуть. Після проходження арт-реабілітації малюнки світліші. На них з'являється сонце, усміхнені обличчя, яскраві стрічки. Взяти участь у проекті можна лише раз. Це для того, щоб відпочили якомога більше дітей.
13-річна Юлія намалювала перев'язану рушником карту України.
— Виконує три функції, — пояснює дівчина. — Перша — це мотузка, що пов'язує всі куточки країни в одне ціле. Друга — пластир, що має залікувати біль. Третя — оберіг, щоб об'єднана і здорова держава була сильнішою за ворогів. Ще на малюнку є мак і калина. Бо червоним треба малювати квіти, а не кров.
Всі учасники виставки отримали смачні солодкі подарунки від торгової марки "Домашнє Свято".
Коментарі