— Це фільм-реквієм за загиблими, — каже письменник Михайло Бриних, 43 роки. Автор сценарію до стрічки "Іловайська історія". Її зйомки розпочалися в серпні.
— У центрі — бійці добровольчого батальйону "Донбас". У серпні 2014-го намагалися взяти місто Іловайськ на Донечинні під контроль України. Росіяни пообіцяли українцям відпустити їх із оточення. Влаштували так званий "зелений коридор". Коли наші війська рушили — почали обстрілювати колони. Загинули 366 українських бійців, 429 отримали поранення. 300 осіб потрапили в полон. Писав сценарій приблизно рік. Читав і дивився про трагедію все, що тільки міг знайти — статті, інтерв'ю, аматорське відео, художні твори.
У фільмі немає головних героїв. Вони всі рівнозначні. Є персонажі, списані з прототипів — загиблих бійців із позивними "Франко", "Скіф", "Шульц". Зі спогадів їхніх товаришів створював ці образи.
Одним із героїв стрічки стане 54-річний Тарас Костанчук із позивним "Бішут". Був командиром штурмової групи добровольчого батальйону "Донбас". До війни працював юристом. У фільмі зіграє себе сам.
— Його історія дуже кінематографічна, стала відправною точкою сценарію, — додає Бриних. — Костанчука поранили у голову. Разом із побратимом місяць переховувався в центрі міста. Харчами, ліками допомагали місцеві. Розповідали, що ще навесні 2014-го виходили на мітинги проти "укрофашистів".
50 бійців із батальйону "Донбас" запросили знятися в масових сценах фільму. Режисером стрічки став Іван Тимченко.
Донеччину відтворюють у Кіровоградській і Київській областях. Знімати будуть до жовтня. Прем'єра стрічки відбудеться 29 серпня 2019-го, до п'ятих роковин Іловайської трагедії.
Коментарі