Вівторок, 26 червня 2007 17:10

Світлані Крючковій дев"ять років не давали ролей

Автор: фото: Сергій БУРКОВСЬКИЙ
  У виставі ”Васса Желєзнова” Світлана Крючкова грає головну героїню, а актор Андрій Толубєєв — її управителя
У виставі ”Васса Желєзнова” Світлана Крючкова грає головну героїню, а актор Андрій Толубєєв — її управителя

У п"ятницю петербурзькій акторці Світлані Крючковій виповнилося 57 років. Глядачі її знають за роллю Неллі Ледньової в фільмі "Велика перерва".

Напередодні дня народження 19 та 20 червня Крючкова гастролювала в київському театрі імені Франка із петербурзьким Большим драматичним театром. Грала головну роль у виставі "Васса Желєзнова" за п"єсою Максима Горького.

Васса — деспотична жінка, власниця судноплавної компанії, яка розривається між справами і сім"єю.

— Мене хвилювало, що відбувається з нашою душею в зіткненні з бізнесом. Немає у бізнес-плані таких статей, як душа, совість, — пояснює задум 59-річний режисер Сергій Яшин на прес-конференції після вистави.

— Васса передусім мати, — виправдовує героїню Крючкова, розмовляє російською. Жінка вийшла заміж у 16 років, хотіла дітей і сім"ю. А коли чоловік пішов у загул, почав пити і гуляти, їй довелося взяти справи в свої руки. Усе через дітей, яких треба одягти, нагодувати, вивчити. Усе як у житті.

Сама Крючкова виховала двох синів. Тричі виходила заміж.

Протягом прес-конференції актриса не знімає темних окулярів.

Мені потрібно відпочивати день перед виставою і день після

— Мені потрібно відпочивати день перед виставою і день після. Тоді я матиму нормальний вигляд, — зазначає вона.

Зізнається, що дев"ять років майже не мала ролей в театрі.

— Це нормально, — запевняє. — Головне не кількість, а якість. За ці роки я створила у Пітері театр-студію. Мої артисти отримують 700 рублів зарплати. Їм доводиться працювати на чотирьох роботах.

Світлана каже, що Київ на неї справив дуже приємне враження.

— Купляла кефір у барі в готелі. А бармен каже: "У нас кефір коштує 25 гривень, а в гастрономі — 5. Не купляйте у нас, ідіть у гастроном". Я попросила якусь перехожу провести мене до магазину. Жінка запросила мене додому. Нагодувала фаршированими кабачками, котлетами. Я поговорила з усіма і пішла.

Відігравши два вечори виставу в Києві, Крючкова поїхала додому в Санкт-Петербург, щоб із чоловіком відсвяткувати день народження.

— Ми з ним народилися в один день, — хвалиться вона.

— Зазвичай у цей день о третій годині відчиняємо двері. Приходять усі, хто знає. Хтось — на п"ять хвилин, хтось на цілий вечір. Живемо за п"ятдесят метрів од театру, тож гостей багато. Я вже купила київський торт, горілку із перцем і сало. Цього року свято розтягнемо на три дні. Перший день відзначатимемо вдома. На другий підемо в ресторан. А на третій до нас прийде Тимур Кізяков, зніматиме телепередачу "Доки всі вдома".

1950, 22 червня — народилася в Кишиневі (Молдова) в родині військових
1968 — їде до Москви, провалилася іспити в школі-студії МХАТ, працює слюсарем на автомобільному заводі ЗІЛ
1973 — закінчила школу-студію МХАТ, стала актрисою цього театру, знялась у фільмі "Велика перерва"
1975 — знялася у стрічці "Старший син", вдруге вийшла заміж за оператора Юрія Векслера, переїжджає до Ленінграда, стає актрисою БДТ
2007 — зйомки у фільмі "Анна Ахматова. Луна в Зените" Дмитра Томашпольського. Крючкова зіграла Ахматову

Зараз ви читаєте новину «Світлані Крючковій дев"ять років не давали ролей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі