Комікс про козака-авантюриста понад рік малював київський художник Олександр Ком'яхов, 35 років. Книжка "Чуб" вийде друком навесні у столичному видавництві "Небесний ключ". Восени вони видали "Даогопак" — першу частину історії про пригоди козаків-характерників.
— Головний герой Чуб Васильович Чубенко — перцюватий козачина-авантюрист, — розповідає автор коміксу Олександр Ком'яхов. — У нього є друг та штурман-механік — це кінь Орлик. Калина — кохана дівчина Чуба. Вона дочка майора Ягодиці — реєстрового козака-старшини на службі у Свинопапки Хряка. Це кнур, який є диктатором країни, де живуть герої. Герої борються проти його тиранії. Персонажі прилітають на Землю. Тут мандрують, відвідують родичів, встряють у пригоди й халепи.
Які пригоди чекають на головного героя?
— Книжка не буде коміксом-розмальовкою із "супергероями у лосінах". Це буде солідне видання у твердій палітурці. Формат — європейська графічна новела. Хотів змішати різні світи, як це відбувається в "Енеїді" Котляревського або у "Зоряних війнах". У мене це міжгалактичні козаки, чому б і ні? "Чуб, або Зоряна епопея про козака Чубенка" — це історія з коханням, бійками, гонитвами, інтригами. Усе, як у справжньому пригодницькому кіно. Бо на початку вона була сценарієм до повнометражного мультфільму.
Це ваш перший комікс?
— Комікси мені подобалися з дитинства, але малював я їх "у стіл". "Чуб" — моя перша книжка у цьому жанрі, яка готується до друку. За цю роботу мені ніхто не платив. Навпаки, я трохи платив своїм друзям, які допомагали на певних етапах.
Що надихнуло на сюжет "Чуба"?
— Фільм "П'ятий елемент", Кубань, козак Мамай та катання на лижах. Наприклад, шаровари Чуба змалював зі штанів для сноуборду, які сам носив узимку. Вони дуже зручні, у стилі "техно", наче з майбутнього. Чи надихнули мене міфи та історичні події? Хіба трохи в'ялотекуча історична подія, яка відбувається зараз. Деякі персонажі моїх коміксів багато запозичили у наших керманичів. Але я не ризикнув надавати своїм персонажам аж надто багато рис реальних прототипів-політиків. Бо у мне пригодницька історія, а не фільм жахів.
Що найважче під час малювання коміксу?
— Складно дочекатися, поки руки домалюють усе, що придумала голова. Комікс-культура у нас перебуває десь між інтернет-картинками та макраме. Тому нею так вигідно займатися. Бо будь-яка місцева мальована історія, що виходить у світ, стає подією.
4
дні витрачав на створення однієї сторінки коміксу "Чуб" художник Олександр Ком'яхов. У книжці 46 сторінок.
Коментарі